גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
83

"ככל שמדברים על המו"מ בתקשורת זה רק פוגע"

שר העלייה והקליטה ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית): "כשיורד גשם אצלך יורד גשם גם אצל האויב ושם הרבה יותר כואב"


שר העלייה והקליטה ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על הידיעה כי נתניהו הסכים להפוגה בלחימה ללא שחרור חטופים: "נשמע לי הזוי ומופרך, לא רציני. בלתי נתפס. אף אחד לא חשב שהמו"מ יהיה קל. אנחנו שמחים על מה שהצלחנו להציל עד כה. מתפללים להצליח ולהמשיך במשימה החשובה להשיב את כל החטופים. התחלנו מנקודה מאוד נמוכה אבל צה"ל עושה עבודה מדהימה, נרסק את חמאס וגם זה לא יקרה בכמה חודשים. בשביל לטחון אותם עד דק זה ידרוש שנים ארוכות. יש ציר מאוד שקט שככל שמדברים עליו בתקשורת זה רק פוגע, וזה המו"מ".

המשיך וחיזק את כוחות חיילי צה"ל: "יש פה דור של נחישות שילמד את כולנו איך עושים את זה. אנחנו רק צריכים להיות גאים בהם להיות גאים בהם וראויים להם. כשאנחנו ניגשים לכל עסקה אנחנו צריכים לזכור מי נמצא שם ומה הוא עושה שם, זה צה"ל, זה חזק ועוצמתי. נכון שנכשלנו ב-7.10 אבל להגיע לאן שהגענו עד היום ולאן שעוד נגיע זה מה שחשוב".

על דרישותיו של יחיא סינוואר ותחושת העמידות שלו למרות המצב בעזה: "זה רק אומר מי האויב שלנו וכמה אנחנו צריכים להיות חזקים ונחושים לנצח אותו. אני מאמין שגם לו קשה. כשיורד גשם אצלך יורד גשם גם אצל האויב ושם הרבה יותר כואב. אנחנו ננצח, אנחנו צריכים להיבנות מהכאב הגדול הזה ויש לנו עם גדול ומדינה גדולה לבנות. יש לנו אתגרים גדולים לפנינו. אנחנו נצא מדינה פצועה וכואבת ונצטרך לשקם אותם בחכמה ובזהירות". 

עוד נגע בגזרה הצפונית: "האתגרים בין השאר הם שיקום הדרום והצפון, לפני השיקום הסרת האיום". 

לסיום התייחס להתנצלות הרמטכ"ל בנוגע לתרגיל ביו"ש (חטיפת פלסטינים ע"י מתיישבים) : "ההתנצלות וההבהרה היו חשובות, יש חשיבות להיבט הציבורי. זה היה נצרך".

07/02/2024

צילום: הדס פרוש/פלאש90