גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
382

"ישראל צריכה בחירות כמה שיותר מהר"

סגן הרמטכ"ל לשעבר אלוף במיל' יאיר גולן: "נצטרך כנראה להחזיר את תושבי הצפון ללא הסרה מוחלטת של איום החזבאללה אבל בשביל זה צריך אומץ, צריך מנהיגות"


סגן הרמטכ"ל לשעבר אלוף במיל' יאיר גולן שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על התנהלות רוה"מ נתניהו והממשלה בזמן המלחמה והמו"מ על שחרור החטופים:

"אם נתניהו יביא לשחרור החטופים אין מישהו שישמח על טעותי יותר ממני, הלוואי. אני חושב שכל מי שעבד במחיצתו וכל אזרח ישראלי מבין שלא ניתן להאמין לו. מנהיגות בוודאי בשעת משבר חייבת לדבר אמת והיום ישראל מובלת ע"י ממשלה שלא מסוגלת ולא רוצה לומר אמת. מה סדרי העדיפויות ומה המטרות, צריך לומר ביושר שאין לנו פתרון שיחזיר באופן מוחלט לתושבי הצפון ונצטרך כנראה להחזיר את האנשים ללא הסרה מוחלטת של איום החזבאללה אבל בשביל זה צריך אומץ, צריך מנהיגות".

המשיך והתייחס גם לזירה הצפונית: "תאר לך שהיינו מפנים את נהריה כמו שפינינו את שדרות וקריית שמונה, איפה הסוף? לאן נגיע? הגיע הזמן לקבל החלטות אמיצות. זה נחמד לבקש מעם ישראל חוסן לאומי ועמידה אבל מהי התקווה שהממשלה נותנת? עד כה הממשלה הזו מחרבת את התקווה. היא מחרבת את היחסים עם ארה"ב, מחרבת את הצפון והדרום". 

עוד הוסיף והתייחס להתבטאויותיו של השר בן גביר: "בממשלה מופקרת ששרים מתוכה מנאצים את ארה"ב ומעיזים לחרוץ לשון ולדבר שטויות זו עוד דוגמא ברורה שצריך להחליף את הממשלה הזאת. באופן שקול מאוזן ואחראי מדינת ישראל צריכה בחירות כמה שיותר מהר, בעת הזו נדרשת ממשלה עם לגיטימציה רחבה ואחריות".

עוד הסביר מדוע לדעתו יש צורך בהחלפת הממשלה ולהחזיר את החטופים גם במחיר של הפוגה בלחימה: "זה הולך להיות מבצע ארוך מאוד שלא ייגמר מחר ומחרתיים. צריך לשחרר את החטופים וזה יעכב את הלחימה ויעכב את חיסול החמאס. צריך סבלנות וכוחות צה"ל ימשיך לתפקד בעזה תקופה ארוכה. המטרה היא גם לשחרר את החטופים, זו חובתינו הקדושה. נוכח האתגרים הקשים אנחנו צריכים ממשלה אחראית ולכן אני קורא לגנץ ואייזנקוט שיצאו מהממשלה עכשיו. אנחנו חייבים בחירות עכשיו וכדי שיהיו בחירות עכשיו צריך מחאה ציבורית נמרצת ביותר. אין מנוס מכך שאזרחי ישראל יאמרו לממשלה שהם לאל לגיטימיים. צריך לומר את זה השכם והערב 'לכו הביתה עכשיו'. מי שפגע בבטחון ישראל והחליש אותה והציג כלפי העולם כולו חולשה זו ממשלת ישראל ולכן אין מנוס אלא לומר שהממשלה הזו לא כשירה למשול. האנשים האלה צריכים ללכת הביתה כי הם לא אחראיים, הם לא מבינים דבר וחצי דבר בביטחון"

07/02/2024

צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90