יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
120

"מי יפרק את הממשלה? למי יש אינטרס?"

ישי כהן, פרשן פוליטי כיכר השבת על חוק הגיוס החדש: "אני חושב שגם בקרב ראשי הסיעות החרדיות מבינים שמה שהיה לא יהיה. הפטור הגורף שאנחנו מכירים לא יוכל להמשיך"


בראיון שנתן שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, לישי כהן, אמר השר כי הוא מאמין שהממשלה תחזיק מעמד עד שנת 2028, מתח ביקורת על האיומים של איתמר בן גביר לגבי פירוק הממשלה, והוסיף ואמר: "למי רע פה, יש 64 חברי כנסת, הכל עובד".

כשנשאל בנוגע לאחריות הממשלה על זוועות ה 7 באוקטובר, אמר: "יישבו על המדוכה, הרבה אנשים ירוויחו הרבה כסף מוועדת חקירה שתסתיים ב 2028"

כשנשאל בנוגע לאחריות הממשלה על זוועות ה 7 באוקטובר, אמר: "יישבו על המדוכה, הרבה אנשים ירוויחו הרבה כסף מוועדת חקירה שתסתיים ב 2028"

בתגובה לשאלה האם הממשלה תיפול בעקבות המחדל – אמר השר: "מה שייכת הממשלה למלחמה?" 

ישי כהן, פרשן פוליטי כיכר השבת שוחח על כך עם יוסי מזרחי ברדיו צפון 104.5FM: "הבנתי בזמן אמת את הטקסטים אבל גם בהבהרה של השר הוא אומר את אותם הדברים רק בסגנון אחר, שלא צריך ללכת לבחירות עד שוועדת החקירה לא תסיים אתת עבודתה וכולנו יודעים שזה לא יקרה בשנים הקרובות".

עוד הסביר: "אני לא בא לסנגר על השר גולדקנופף, אבל בסוף הוא רצה להעביר מסר שיש משרדי ממשלה ולכל אחד יש תפקיד ולכל אחד הסדרים ומי ירצה לפרק ממשלה? הדברים שלו לא נאמרו בחלל ריק, כמעט כל מי שעוסק בפוליטיקה אומרים 'מי יפרק את הממשלה? למי יש אינטרס?'. אני עושה את הניתוק בין המלחמה והטבח והאחריות לבין הנושא הפוליטי. מכל הסיעות אתה שומע את זה, מבחינה קואליציונית. למי יש אינטרס בתוך הממשלה לפרק אותה כשהם מסתכלים על הסקרים ורואים שהסיכוי לחזרה של ממשלת ימין הוא קטן? בן גביר יודע שהוא יקבל 8-9 מנדטים והוא יישאר באופוזיציה. כשאתה יודע שתוכל לשמור עוד כמה שנים בכיסא, זה גם שיקול אם לפרוש. אף אחד לא ירצה לפרק את הממשלה מחר בגלל המלחמה".

על דבריו של השר כי הממשלה אינה קשורה למלחמה: "אני חושב שהוא התכוון שאין קשר ליציבות הממשלה. זו לא עמדתו הפרטית אלא דעתם של כל בחירי הקואליציה וגם נתניהו נותן רמיזות כאלה במסיבות העיתונאים".

על חוק הגיוס החדש: "אני חושב שגם בקרב ראשי הסיעות החרדיות מבינים שמה שהיה לא יהיה. הפטור הגורף שאנחנו מכירים לא יוכל להמשיך. ינסו להגיע למתווה. החוק שעבר אתמול זה לא החוק שיהיה, גם אם הוא יהיה הוא יעבור תיקונים. למתנגדי הפטור מכל קצוות הקשת הפוליטית יש תפקיד חשוב - מי שבאמת רוצה לראות חרדים בצבא, ולא סתם כדי להתנגח פוליטית, צריך לעשות משהו אמיתי, ממקום של הידברות ופחות שנאה".

08/02/2024

כנסת ישראל - צילום ארכיון | צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90