יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
420

"הצבא צריך להכיר לנו קצת יותר את הפריסה שלו"

נדב קמינר, סא"ל במיל', חבר בכיתת הכוננות ויו"ר ועד קיבוץ חניתה: "אנחנו רוצים שיקח קצת יותר מהר ולא למרוח על חצי השנה הקרובה כי אנחנו מאמינים שזה יהיה רלוונטי כבר במלחמה הקורבה אם יתפתח פה משהו בצפון"


לפני כחודשיים שוחחנו עם נדב קמינר, סא"ל במיל', חבר בכיתת הכוננות ויו"ר ועד קיבוץ חניתה, שסיפר על הציוד החסר בכיתת הכוננות בחניתה וביישובים נוספים בגליל המערבי, גם היום חודשיים לאחר מכן, רק חלק מהציוד של כיתות הכוננות, הוחלף בציוד חדש, בשעה שיתר הציוד  לא הוחלף או לא סופק.

הפריסה של כוחות צה"ל באזור, שונתה ובכיתות הכוננות מרגישים קצת אבודים מאחר שגורמי הצבא לא תמיד משתפים את חברי כיתות הכוננות בהחלטות שמתקבלות.

בינתיים, בעורף, תושבי הקיבוץ שרובם שהו בבתי מלון, מתחילים לאבד סבלנות, חלקם עזבו לדירות שכורות, אחרים, בעיקר הוותיקים, ממתינים ומקווים להפסקת אש בעזה, ואומרים שבחסות הפסקת אש הם ישובו לקיבוץ ולא יחכו לאישור מגורמי הצבא.

הבוקר נדב שוחח עם יוסי מזרחי ברדיו צפון 104.5FM וסיפר על מצב כיתת הכוננות: "חלק מהציוד הוחלף, ציוד מיגון ונשקים, המצב השתפר, יש עו דמה לשפר, יש עוד ציוד שצריך להגיע, אמל"ח שצריך להגיע. אנחנו רוצים שיקח קצת יותר מהר ולא למרוח על חצי השנה הקרובה כי אנחנו מאמינים שזה יהיה רלוונטי כבר במלחמה הקרובה אם יתפתח פה משהו בצפון, ולא רק לבניין כוח העתידי של כיתות הכוננות. אז כן היינו רוצים שזה יתפתח קצת יותר מהר אבל כן התהליך התחיל ועדיין לא הושלם".

המשיך ושיתף על שיתוף הפעולה עם הכוחות הצבאיים: "הכוחות המקומיים שאיתנו, שיתוף הפעולה עם הצבא מצוין, ממש מרגישים אותה יחידה שעוסקת פה בהגנה ובביטחון. עם ה'שלטונות' של הצבא הדברים יותר מסורבלים. אין משהו שלא עובד אבל הכל יותר איטי, כמו למשל תוספת הציוד והאמל"ח שצריכים להביא לנו, כמו למשל להבין את פריסה הכוחות פה באיזור שצמצמו. יש יש שינויים, ולא כל דבר שרואים בעיניים מעיד על איך הכוחות פרוסים. דרך ראש המועצה שלנו שיש לו קשר מאוד טוב עם פיקוד צפון אז אנחנו כן מצליחים לקדם דברים בצורה טיפה יותר מהירה כשאנחנו מערבים את המועצה. אני חושב שהצבא צריך להכיר לנו קצת יותר את הפריסה שלו כי אז זה גם יתן טיפה יותר ביטחון לכוחות שנמצאים פה, שיש כוחות סביבנו ואנחנו בסדר".

עוד סיפר באופן אישי על משפחתו: "המשפחה שלי עברה לכפר ורדים, לקחנו שם בית, השכרנו לתקופה הזו. בחלק מהמקרים רצו התחייבויות לחודשים או לשנה פלוס, לשמחתנו בעלי הבית אמרו לנו שכל חודש בחודשו. אנחנו יכולים לנחש שזה לא ייגמר בחודש חודשיים הקרובים אבל חוסר וודאות. אנחנו פה בעשייה ובכוננות, למשפחות זה יותר מורכב, תחושה לא מוכרת".

עריכה: אריק ברח"ד

08/02/2024

צילום: מיכל גלעדי/פלאש90