קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
26439

"אני חש שהצבא מוכן להיכנס לדרום לבנון וגם לביירות אם צריך"

ראש המועצה האזורית מבואות חרמון בני בן מובחר: "אין מצב שלא נחזור הביתה וזה יקרה על פי הבטחה של האלוף ושל שר הביטחון: "נחזיר אתכם הביתה כשיהיה בטוח".


בני בן מובחר, ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, איזה מסר עבר במפגש שהיה בסוף השבוע בין ראשי הרשויות בצפון עם אלוף פיקוד הצפון
"אנחנו נפגשים אחת תקופה עם האלוף. אני לא יכול להגיד שאת כל הדברים אנחנו אוהבים ולא כולם רגועים ממה שנאמר. אני חושב שזה בסדר שהוא עושה את זה אחת לשבוע-שבועיים. נפגש, שומע, מעדכן. בסוף אנחנו מייצגים את התושבים שנמצאים ארבעה חודשים מחוץ לבתים שלהם. כמעט 50 אחוזים מהתושבים שלנו מפונים".
ממה אתה הכי מוטרד?
"פירוק הקהילה בתוך הקהילה מאד מפחיד אותי. אני מודאג. חשוב לנו שהקהילה תהיה מחוברת".
מה אתה שומע מהתושבים לגבי המסרים על אפשרות שיבקשו מהם לחזור בקרוב הביתה למרות ההיבט הביטחוני?
"אנחנו בגדול רוצים לחזור הביתה ואנחנו נחזור. אנחנו רוצים לחזור כשיש לנו ביטחון מלא שאנחנו יכולים להפעיל את מוסדות החינוך והילדים יכולים לשחק בגני השעשועים. הדבר הזה יבוא לפי הבטחה של אלוף פיקוד הצפון ושר הביטחון: "אנחנו נחזיר אתכם הביתה כשיהיה בטוח". אנשים רוצים לישון במיטה שלהם, בחדרים שלהם ולא ארבעה ילדים בחדר אחד כשהבעל בכיתת הכוננות"
אתה רואה את רצועת הביטחון באופק הקרוב כשהסיפור בעזה לא גמור?   
"אני סומך על הצבא,יודע מתי איך ובאיזה תזמון יעשה את הפעולה גם בלבנון. אם הצבא החליט שכרגע הוא לא פועל בשתי החזיתות על לא, כנראה הם יודעים למה. אני חש שהצבא מוכן בצורה אבסולוטית להיכנס לדרום לבנון וללבנון ויגיע גם לביירות אם צריך. לבנון שבויה של חזבאללה ואסור לה להיפגע וכנראה שאלה גם השיקולים של הקבינט הביטחוני וברגע שהקבינט יתן את האוקיי למיטב ידיעתי, הצבא ינקה את כל המקומות שמהם יורים עלינו בכינון ישיר את כל נ"ט והכטב"מים למיניהם". 
אתם חוטפים בלי סוף לאחרונה
אתמול עשו לנו מופע פירוטכני בהחלט לא נעים ההקפצות, האזעקות, הירי. אנחנו צריכים להיות במקומות מוגנים. אנחנו יודעים באיזה אזור אנחנו גרים שהוא היפה ביותר בישראל. החרמון, הצימרים, אתרי המים הכל היה צריך להיות מלא, הכל ירוק".
ולא נראה שזה הולך להשתנות בזמן הקרוב...
"נכון".
11/02/2024

צילום: יעקב לדרמן/פלאש90