גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
313

הגזרה הצפונית: "מי שמפחד ממלחמה לעולם לא יעשה שלום"

יו"ר ועדת חוץ וביטחון לשעבר ח"כ רם בן ברק (יש עתיד): "אם סינוואר לא היה משתחרר בעסקת שליט אז היה מישהו אחר שהיה עושה את זה"


יו"ר ועדת חוץ וביטחון לשעבר ח"כ רם בן ברק (יש עתיד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על המשך הלחימה בעזה: "פעולה ברפיח זה דבר בעייתי, אם נצטרך לעשות אותו כנראה נעשה אותו. נצטרך לעשות שזה לא יהיה בעייתי ולעשות פעולות שיאפשרו את זה. אירוע מורכב מאוד אבל אפשרי, עשינו את זה מהצפון והדרום ונעשה את זה אם צריך. זה יכול לקחת חודש וזה יכול לקחת ארבע שנים. יהיו עליות וירידות ואני מקווה שתהיה הפסקת לחימה להחזרת שבויים, אבל שום דבר לא יפריע לנו להגיע ליעד הסופי".

על חסימת הציר ע"י המצרים: "המצרים מודאגים בצדק אנחנו נצטרך לעשות את המהלכים בתיאום איתם".

בנוסף קרא לעסקת חטופים: "החטופים נחטפו לא בגלל ההתנתקות ולא בגלל עסקת שליט ולא בגלל החמאס, הם נחטפו כי מדינת ישראל לא עמדה במשימה לשמור על אזרחיה. אם סינוואר לא היה משתחרר בעסקת שליט אז היה מישהו אחר שהיה עושה את זה. המשמעויות של אי קיום עסקה להחזרת החטופים, המשמעות של זה על החברה הישראלית והרצון של אזרחים לגור סמוך לגבול - הוא נזק בלתי הפילך של אנוכל לכפר עליו, יותר משחרור כמות כזו או אחרת של רוצחים. השאלה איך, באיזה מו"מ - אבל צריך להחזיר אותם".

עוד העביר ביקורת על התנהלות הממשלה: "אני לא סומך על נתניהו. אם תהיה עסקה, אנחנו ניכנס לרוב כדי להעביר את העסקה. אני לא סומך על ההתנהלות שלו, הוא שבוי של בן גביר וסמוטריץ', אני לא סומך על ההתנהלות המופקרת של הממשלה הזו. אם הוא ילך עם היוזמה האמריקאית אולי יש סיכוי לניצחון. אבל נתניהו דואג יותר לשלמות הקואליציה שלו".

על הגזרה הצפונית והמפונים הרבים: "סיטואציה מורכבת, היא בכל מקרה תיגמר בהסכם, אם זה יהיה לפני מלחמה אז עדיף ואם לא תהיה ברירה אז זה מה שיהיה. הציגו יפה מאוד את מה שחזבאללה יכול לעשות אבל אף אחד לא הציג את מה שישראל יכולה לעשות. מי שמפחד ממלחמה לעולם לא יעשה שלום".

לסיום התייחס לחוק הגיוס: "החוק הזה לא יעבור, חייבים לעשות שינוי עמוק מאוד. אפשר לדחות שירות אם ללימודים בישיבה או שנת שירות או מכינות, אבל דחיית שירות לא צריכה לגרום לקיצור שירות. צריך לבטל את ההסדר עם ישיבות ההסדר".

עריכה: אריק ברח"ד

11/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90