גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
46

"אין כרגע הצעה אמיתית על השולחן שאפשר ללכת עליה"

יו״ר ועדת חוץ והסברה וחבר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ זאב אלקין (המחנה הממלכתי) על סוגיית החטופים: "צריך להגביר את הלחץ על חמאס ושיבין שאנחנו לא עוזבים את עזה"


יו״ר ועדת חוץ והסברה וחבר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ זאב אלקין (המחנה הממלכתי) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על המשך הלחימה בעזה, התנהלות הממשלה וסוגיית החטופים: "כולנו בסירה אחת עם כל המחלוקות, יש מולנו אויבים שרוצים לחסל אותנו".

על התקיפה המתוכננת ברפיח וחשש המצרים ממעבר של עזתים למצרים: "המצרים כל הזמן בלחץ מזה, יכולים להיות כל מיני פתרונות, אבל דיון תקשורתי כ"כ רחב על הפעולות של צה"ל אני לא מבין מה התועלת שבו - עוד רגע ישדרו את כל דיוני המטכ"ל. קל להם לדעת מה אנחנו רוצים ומה התכניות שלנו כאשר אנחנו צריכים להשקיע המון מאמץ ולסכן לוחמים כדי להביא מידע כזה". 

בנוסף התייחס להתנהלות הממשלה: "הביקורת שלי על רוה"מ היא לא חדשה, יותר ויותר אנשים אומרים שהם מבינים מה אמרתי בסוף שנת 2020, עם זאת עם כל הביקורת שיש לי, אני בסוף כמו תמיד צריך לתעדף, וכרגע התיעדוף הוא על ניצחון במלחמה הזאת. יש כל מיני צעדים שצריך לעשות כדי להגיע לתוצאה הזאת ולא רק לדבר עליה. אונר"א ועוד זרועות מוניציפליות, כל עוד שאנחנו לא נוגעים בחלק הזה, החמאס משקם את עצמו. זה צריך להיות יעד שלנו לפרק את כל הזרועות של חמאס. שבועיים היינו בתוך משבר אונר"א שפתח לנו חלון הזדמנויות לפרק את החלק הזה, ולא נפתח דיון אחד, אסור שדברים יתנהלו בצורה הזאת".

על סוגיית החטופים טען: "אין אדם במדינת ישראל שלא חושב שזו אחת המטרות העליונות, אבל אנחנו מנהלים מו"מ עם עצמנו. הוא מתנהל מול חמאס עם כל הגישות שלהם ולכן אין כרגע הצעה אמיתית על השולחן שאפשר ללכת עליה. לכן המו"מ נמשך עד שחמאס יביא משהו סביר יותר, אנחנו בנתיים מביאים הצעות. כולם מבינים שזה בלתי אפשרי לעצור את המלחמה ולכן צריך להגביר את הלחץ על חמאס ושיבין שאנחנו לא עוזבים את עזה ולא יוצאים עד שאנחנו משיגים את המטרות שלנו".

עוד הוסיף על המציאות הבטחונית בגזרה הצפונית מול החזבאללה: "התושבים שלנו בצפון לא מוכנים לחזור למציאות שהייתה לפני ה-7.10. חזבאללה צריכים להתרחק מקו הגבול ובסוף לא יהיה מנוס אלא להשתמש בכלים שיש לנו". 

חוק הגיוס: "כרגע אין מחלוקת כי הממשלה חזרה בה מלהעביר את חוק הגיוס, ובמקביל מה שמגיע לכנסת זה הצעות שקשורות לשירות הסידור, שבינינו גם כשהוא קוצר הייתי סקפטי. צריך צעדים שיגדילו את הצבא שלנו".

עריכה: אריק ברח"ד

11/02/2024

צילום: תומר נויברג/פלאש90