גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
114

"נהיה חייבים לעשות פעולה ברפיח"

חבר ועדות חוץ וביטחון וכספים ח"כ חנוך מילביצקי (הליכוד) על הורדת דירוג האשראי של ישראל: "מה שאותי מטריד זה לא רק ההורדה אלא התחזית השלילית לעתיד"


חבר ועדות חוץ וביטחון וכספים ח"כ חנוך מילביצקי (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על דירוג האשראי של ישראל: 

"זה לא הפתעה, ידעו שזה יבוא, כשיש מלחמה שבה יש עלויות של בערך 40% מהתקציב השנתי שלך ועוד מערכה שעלולה להתפתח מצפון, זה לא הפתעה. ברור שאנחנו נשלם ואנחנו משלמים מחירים מאוד יקרים על המלחמה הזו. נשלם יותר על הלוואה שהמדינה לוקחת. מה שאותי מטריד זה לא רק ההורדה אלא התחזית השלילית לעתיד. כשאתה קורא את הדו"ח לעומק אתה מבין שהדבר היחיד שחוזה את עצירת הירידה הוא עלייה של המע"מ".

על דבריו של שר האוצר כי אין לדאוג מהורדת דירוג האשראי הגיב: "אני קראתי את הדו"ח לעומק. נכון שהוא מדבר על מצב גיאו-פוליטי אבל זה חלק מהכלכלה. אני חושב ששר האוצר ניסה להראות אמונה ולהרים את המורל הלאומי, אבל לבטל את הדו"ח ולטעון שאין בו טיעון כלכלי זה לא נכון. יש פה אירוע שיביא לעלייה בגירעון והמשק הישראלי יודע להתמודד עם זה וידע להתמודד גם עם עוד אירוע בצפון אם יהיה. אבל התנהלות התקציב לא נכונה".

בנוסף התייחס לחוק הגיוס: "גם מודי'ס מדברת על האחוז היצרני מכלל המשק, החוק הזה לא יכול לעבור אם לא תתלווה תרומה כלשהי למדינה של האוכלוסיה החרדית והערבית. זה לא יכול לעבור החוק הזה. הקואליציה נועדה לשרת מדיניות ולא את עצמה. אם תעבור בקרב מצביעי הליכוד תראה שהרוב לא מרגיש נוח לתת פטור גורף לאוכלוסיות הללו בלי שנעשה איזשהו מאמץ של תרומה למדינה. אף אחד לא רוצה לכפות, זה לא יעבוד, אבל כן לייצ רישח עם ראשי הציבור, איך הציבורים הללו, עם כל המגבלות, נותנים את שלהם למדינה, ימצאו משהו שהם יכולים לעשות, לא מדובר על גיוס בכפייה".

לסיום דיבר על חסימת הציר ע"י המצרים למניעת מעבר של עזתים: "דבר לא היה משמח את מדינות העולם כולל מצרים אם נקפל את המלחמה ונחזור לקווי ה-7.10. את הפעולה ברפיח נצטרך לעשות, יש דיבור עם המצרים כל הזמן ומנסים להיגע למתווה שיהיה מקובל גם עליהם, אבל נהיה חייבים לעשות פעולה ברפיח, האוכלוסייה העזתית לא תמנע מאיתנו להגיע למטרות שלנו".

עריכה: אריק ברח"ד

11/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90