ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
107

"אם הם לא יחזרו בחיים, ישראל הפקירה אותם שוב"

אלוף (מיל') עמוס גלעד, ראש האגף המדיני ביטחוני לשעבר על המבצע לשחרור החטופים: "נחישות של מערכת הביטחון וצה"ל לשחרר במבצעים שהם מאוד מסוכנים ברפיח שאנחנו לא שולטים שם, שטחי מגורים צפופים ועתירי מחבלים"


מבצע "יד זהב": הלילה (בין ראשון לשני) צה"ל הודיע על חילוצם המוצלח של פרננדו סימון מרמן בן ה-61 ולואיס הר בן ה-70 שנחטפו מניר יצחק ב-7 באוקטובר. מצבם טוב - והם נמצאים כעת בבדיקות בבית החולים שיבא-תל השומר. שני החטופים הוחזקו ע"י חמאס ברפיח, ובמבצע מורכב אך מוצלח מאוד של שב"כ וימ"מ במעטפת אווירית ושל שייטת 13 וחטיבה 7 הם חולצו לאחר פשיטה על הבניין שבו הוחזקו. לוחם אחד נפצע קל במהלך המבצע.

אלוף (מיל') עמוס גלעד, ראש האגף המדיני ביטחוני לשעבר: "תיאום מושלם בין כוחות, מורל גבוה, נחישות ומודיעין מעולה - יירשם בתולדות עם ישראל. צריך להעלות את החטופים למטרת על, אם הם לא יחזרו בחיים זה לדיראון עולם, ישראל הפקירה אותם שוב. זה לא רק 3 חטופים, כל אחד הוא עולם ומלואו. הנחישות של מערכת הביטחון וצה"ל לשחרר במבצעים שהם מאוד מסוכנים ברפיח שאנחנו לא שולטים שם, שטחי מגורים צפופים ועתירי מחבלים - עושים כל מאמץ ועובדים יומם ולילה".

על חוות השרתים שנמצאה: "השאלה היא לא אם ידעו או לא ידעו עליה, השאלה היא כל הקיום והכישלון שראש הממשלה חיבק את החמאס במחשבה שזה ישתיק אותם, ונכשלנו".

12/02/2024

עמוס גלעד | צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90