גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
181

"הכי טוב להחזיר אותם ככה בלי טובה של אף סינוואר"

סגן יו"ר הכנסת וחבר ועדת חוץ וביטחון ח"כ ניסים ואטורי (הליכוד) על המבצע לשחרור החטופים אמש: "הם צריכים - או שמשחררים את החטופים או שנשחרר אותם. אנחנו כן מוכנים לשלם מחיר קטן, לא מעבר לכך"


סגן יו"ר הכנסת וחבר ועדת חוץ וביטחון ח"כ ניסים ואטורי (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM.

ראשית התייחס לשחרור שני החטופים מעזה ושיבח את חיילי צה"ל ואת אופן הלחימה: "אני רוצה לחזק את כוחות הביטחון שעשו פעולה הירואית, ככה מחזירים חטופים. חיילי צה"ל הגיבורים עושים עבודה מעולה ואין צבא שמסוגל לעשות מבצעים כאלה. אני יודע שיש עוד חטופים ונעשה כל מאמץ להחזיר אותם בשלום. זה אפשרי ולא סוף הדרך. מי שחושב שאנחנו לא עושים מאמצים להחזיר את החטופים קיבל הוכחה שתמיד עושים פעולות, גם בהידברות אבל הכי טוב להחזיר אותם ככה בלי טובה של אף סינוואר. הם צריכים להבין שידינו בכל מקום. או שמשחררים את החטופים או שנשחרר אותם. אנחנו כן מוכנים לשלם מחיר קטן, לא מעבר לכך".

על יחסי ישראל-ארה"ב: "אנחנו צריכים להבין שאנחנו נלחמים על קיומנו בארץ הזאת. אנחנו לא יכולים להסתמך מהפצצה הראשונה באמריקאים. אפשר להיעזר בחברים אבל אי אפשר להיות תלויים. ישראל צריכה לצאת לייצור יותר גדול של פצצות בעצמה, אנחנו נהיה עצמאיים נמשיך להיות עצמאיים. תמיד יהיו אי הסכמות בין חברים, צריכים להבין שנתניהו עומד בצורה חזקה ויפה מול האמריקאים, גם היו יכולות להיות אלף משאיות סיוע ביום. דמיין שהיה פה שלטון אחר. צריך לעמוד על האינטרס של ישראל אפילו שמדובר בידידה הכי טובה שלנו בעולם".

על החשש מפגיעה בהסכם השלום עם המצרים: "אנחנו יודעים שהמצרים לא אוהבים עזתים על הגבול שלהם. אם הסכם השלום חשוב להם הם צריכים להבין שאנחנו לא נוותר על ביטחון ישראל, עם הידידים או בלי הידידים. גם ביידן יודע את זה אבל יש לו בחירות על הראש. אנחנו צריכים לדאוג לביטחון. אם למישהו יש פטנט חדש להביא את החטופים הביתה שיגיד".

בנוסף התייחס לגזרה הצפונית: "נצטרך להעביר את רצועת הביטחון ללבנון, אם בהסכמה ואם בלי הסכמה. נסראללה מבין כבר, שסינוואר לא יושב נינוח במגדל השן שלו. נסראללה צריך להבין שזה יהיה הסוף שלו. צריך להחזיר את הביטחון גם בצפון גם בדרום".

לסיום נגע בחוק הגיוס: "יש אנשים שמסתתרים מאחורי חוק הגיוס אבל גם לא צריך לעשות מלחמות בתוך מדינת ישראל. הכל צריך לקרות בהסכמה".

עריכה: אריק ברח"ד

12/02/2024

צילום: שרון רביבו