גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
107

"זה אינטרס אמריקאי שישראל תביס את החמאס"

יו"ר השדולה ליחסי ישראל ארה"ב ח"כ אוהד טל (הציונות הדתית): "אם איראן תבין שהיא מאבדת את הכוחות הצבאיים שלה היא תפחד גם להפעיל את שאר זרועות התמנון שלה במזרח התיכון"


יו"ר השדולה ליחסי ישראל ארה"ב ח"כ אוהד טל (הציונות הדתית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על המשך הלחימה בעזה:

"האמת הגדולה היא שאנחנו מנצחים, תשאל כל עזתי בשטח והוא ידע את האמת. מה שנדרש מאיתנו זה להיות בעלי אורך רוח ולהמשיך את מה שכבר קורה, והזמן לא פועל רק לרעתינו אלא לרעת כל האויבים שלנו. לא למצמץ ולהראות שהמציאות לא תחזור למה שהייתה לפני ה-7.10".

על המשך הלחימה: "החששות קיימים והמחירים שאנחנו משלמים בחיים של טובי בנינו הוא מחיר קשה מאוד ויחד עם זאת, המחויבות שלנו להביא את הניצחון המלא היא זו שתביא את החטופים, הדרך היחידה להביא את כולם היא להמשיך את הלחץ הזה. כולם מבינים שאנחנו קרובים לראש הנחש ואנחנו צריכים להמשיך את הלחיצה על צווארו".

על היחסים עם ארה"ב: "צריך להודות לאמריקאים על כל העזרה שלהם אבל להגיד להם את האמת שאחנו לא יכולים לאפשר ל-7.10 לחזור יותר. אמרתי לאמריקאים שהם צריכים להבין שזה אינטרס אמריקאי שישראל תביס את החמאס. זה שאתם מדברים על מדינה פלסטינאית את נותנים פרס לטרור. אתם צריכים לשדר מסרים ברורים לכל העולם שהטרור לא משתלם". 

עוד התייחס לגזרה הצפונית: "הלחימה בצפון כשתהיה, תהיה קשה ומורכבת. היכולת שלנו להכריע את חמאס תשפיע גם על הצפון וגם על יו"ש. גם איראן שתבין שהיא איבדה את אחד הנכסים הגדולים שלה, גם היא תחשוב פעמיים לפני שתתקוף אותנו. אם איראן תבין שהיא מאבדת את הכוחות הצבאיים שלה היא תפחד גם להפעיל את שאר זרועות התמנון שלה במזרח התיכון.

בנוסף הביע את דעתו על חוק הגיוס: "החוק הזה לא על דעתנו, אני חושב שה-7.10 מוכיח שהמציאות שהייתה עד היום לא יכולה להמשיך, חייבים שינוי. הציבור מבין את זה ויש גם רצון בציבור החרדי לשינוי. המטה של הצבא היא לא לחנך אלא לספק ביטחון. אני מקווה שגם מנהיגי הציבור החרדי יבינו את גודל השעה וישנו את דעתם".

לסיום הסביר את עמדתו לגבי פינוי התושבים העזתים מרפיח: "אני מבין שהמצרים לא רוצים לקבל אותם, אף אחד במזרח התיכון, עם כל הקמפיינים שדואגים לפלסטינאים, בסוף מתגלה שאף אחד לא שש לקבל אותם אליו וזה פייק. ואנחנו צריכים לעשות מה שטוב לישראל ולא לספור אף אחד".

עריכה: אריק ברח"ד

12/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90