גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
53

"ראש הממשלה צריך לשים את המפתחות וללכת הביתה"

ח"כ דבי ביטון (יש עתיד) על התמודדות המפונים בתקופת המלחמה: "אני פוגשת ילדים שמספרים כמה קשה להם, ילדים בני 12 שחזרו להרטיב והטראומה גדולה"


ח"כ דבי ביטון (יש עתיד) שוחחה עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על שחרור החטופים אמש ,המשך הלחימה בעזה והמציאות בתקופה הקשה:

ראשית התייחסה לשחרורם של שני החטופים במבצע ברפיח אמש: "שמחה מהולה בעצב, אני מתפללת לשובם של כל החטופים והלוואי שזה יהיה במבצע כל כך מוצלח. תחושה של התרוממות".

על אזהרת האמריקאים מפעולה ברפיח: "זה ברור שכל עזה ולצערי, אולי 99% מאזרחיה נוטים לצד אחד, אפשר לראות את זה בסקרים ובספרי הלימוד שלהם. לכם אסור לנו להשאיר אף אחד מהם שם בעזה, למוטט את החמאס. כמובן שלהשיב את כל החטופים ואת כל המפונים לבתיהם".

בהמשך סיפרה על התמודדות המפונים: "הפוסט-טראומה של אזרחים שבמשך 20 שנה חוו רקטות וחשבו שזה הכי גרוע, ועכשיו חוו קריאות אללא וואכבר אצלם בחצר. אנחנו צריכים לחזור כמו גדולים, אנחנו נחזור, צריך לקרוא לאזרחי ישראל שיבואו ליישב את הצפון והדרום וזה יהיה המקום גם הכי בטוח וגם הכי יפה, אולי עשינו את זה מאוחר מדי, וכל הזמן שנתנו להם להתחמש - לא עוד. יקח עוד הרבה מאוד זמן לשקם את תחושת הביטחון, אני פוגשת ילדים שמספרים כמה קשה להם, ילדים בני 12 שחזרו להרטיב והטראומה גדולה".

לסיום העבירה ביקורת על התנהלות הממשלה: "יש לי אכזבה גדולה מהתקציב שעלה כי אני חושבת שהתקציב ברובו צריך להיות לצרכי המלחמה המפונים והמילואימניקים, וכשאני שומעת על מה התקציב זו לא ממשלה שאנחנו צריכים להיות בה. אנחנו רשת ביטחון לעסקת החטופים בלבד. ראש הממשלה צריך לקחת אחריות ולשים את המפתחות וללכת הביתה".

עריכה: אריק ברח"ד

12/02/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90