גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
311

"צריך לסיים את הסיפור של הסיוע ההומניטרי, אם העולם רוצה שיסייע להם"

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "למה שלא נקים חיל בנייה? מי שמתקן את הגדר בעוטף עזה, זה פועלים מיו"ש, אנחנו נמצאים באותו מקום"


ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) שוחחה עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על חוק הגיוס: "כולם שווים וכולם צריכים להתגייס ולתת את חלקם לעם ולמדינה. זו האזרחות שלנו. שמעתי את הסיפורים על מסגרות מתאימות וזו מכבסת מילים. קודם צריך הסכמה שכולם מתגייסים ואז לדון עם הצבא מי מתגייס ולאן ואיך. צריך קודם כל הסכמה רחבה שכולם מתגייסים. כמו שחמאס רצח אותנו בלי לבדוק מי שומר מצוות ומי לא. לא יכול להיות שיש לנו שני עמים שאחד מהם לא נושא בנטל, זה כל כך ברור שלא ברור לי למה אנחנו בכלל מתווכחים על זה. התקלה התחילה ב-77', שם ביטלו את המכסות שעוד היו לגמרי והגענו לאן שהגענו ויש לנו פה אוכלוסיה שלא עושה כלום ואוכלוסיה אחרת שקורעת את עצמה, תראה את המילואימניקים שעזבו משפחות. הגדילו עכשיו ימי מילואים כי חסרים אנשים, אתה יכול ייצר טנקים ורחפנים אבל אי אפשר לייצר בני אדם. למה שלא נקים חיל בנייה, אולי זה יהיה פיתרון. שמענו ב-7.10 שפועלים אספו מודיעין עבור חמאס, ועכשיו מי שמתקן את הגדר בעוטף עזה, זה פועלים מיו"ש, אנחנו נמצאים באותו מקום. בוא נקים חיל בנייה. אני לא רוצה שיהיה מודיעין לחמאס או לגורמים עוינים אחרים. גם החברה הערבית צריכים להחליט אם הם רוצים להיות אזרחים על מלא ולא לשבת ביציע, ב-7.10 טבחו גם בערבים - הם צריכים להתגייס. אם הם רוצים להיות אזרחים שיתגייסו וישאו בנטל".

לסיום התייחסה להצנחת הסיוע ההומניטרי לעזה על ידי האמריקאים: "שבוע שעבר ראינו מה קרה שם שהחיילים שלנו היו צריכים לאבטח את הסיוע ונגמר בנס שלא שילמנו בחיי החיילים שלנו. צריך לסיים את הסיפור של הסיוע ההומניטרי, אם העולם רוצה שיסייע להם, זו לא אחריות שלנו".

עריכה: אריק ברח"ד

03/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90