גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
268

"אני רוצה את כולם כולל אורון שאול והדר גולדין"

יו"ר הועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' צביקה פוגל (עוצמה יהודית): "אם נתקוף עכשיו ברפיח ודיר אל בלאח זה מה שיביא את ההישגים"


יו"ר הועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' צביקה פוגל (עוצמה יהודית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM על המשך הלחימה ואי התקדמות בנושא עסקת החטופים:

אנחנו עומדים, זו הבעיה, אבל בוא לא נזלזל במה שכוחותינו עושים גם בעזה, בצפון, ביו"ש. בתהליך קבלת ההחלטות משהו מתמהמה ורוב חברי הכנסת מהקואליציה לא אוהבים את זה, אנחנו חושבים שהלחץ והמשך הפעילות הם אלו שיביאו את התוצאות, אם נתקוף עכשיו ברפיח ודיר אל בלאח זה מה שיביא את ההישגים".

המשיך והסביר את עמדתו בנוגע לעסקת החטופים: "כולם מדברים על עסקה, כל הזמן שולים מה הקווים האדומים שלי או של עוצמה יהודית - אין לנו קווים אדומים, לנו יש חיצים כחולים שהם שמחזירים את כולם וממשיכים במלחמה להשמיד את החמאס. אני רוצה את כולם. מי שמתעסק בעסקה אומר מי חי ומי מת, לא - אני רוצה את כולם כולל אורון שאול והדר גולדין. או כולם או כלום, אין הבדל, המשפחה של אורון שאול היא בדיוק כמו משפחה של חטוף חי. אם אחרי ההחזרה שלהם נמשיך במלחמה להשמיד את האויב תביא איזו עסקה שאתה רוצה. אני לא עושה הפרדה. בממשלה לא כולם מסכימים על הכל ולכן בן גביר לוחץ בקבינטים לקבל את דעתו ובמקומות שקיבלו את דעתו היו לנו הישגים". 

על הגזרה הצפונית: "את החטא שעשו קודמנו אי אפשר לתקן בחטאים נוספים, הצבא הוקטן עד מאוד, הוא כבר לא מסוגל לתקוף ולהשיג הכרעה בשתי גזרות, נסיים עם עזה ואז נטפל בצפון ואני מרקווה שלא נחזור לגופה שנקראת 1701, כמו סינוואר ככה נגד נסראללה. אם אני הייתי תושב מרגליות אביבים או שלומי התנאי שלי לחזור היה הרחקה בכוח של חזבאללה 15-20 ק"מ מהגבול ולא רק עד הליטני".

עוד התייחס לחוק הגיוס: "הצבא הוקטן וחייב לגדול, אני לא חושב שיש מישהו שרשאי לא לתרום למדינת ישראל וכמו שיש לנו ספורטאים מצטיינים אז יהיהו גם לומדי תורה מצטיינים והשאר יתגייסו. אנחנו צריכים לגייס את כל מי שיכול כדי להגן על עצמנו".

בסוגיית השב"חים אמר: "בצע כסף של ישראלים, אחוז מהשב"חים הופכים למחבלים ואחרים מבריחים נשק. מי שיסיע ויביא או יעסיק שב"חים ישלם על זה, אין דרך אחרת".

ולקראת חודש הרמדאן טען: "הרמדאן הוא חג, אם הם רוצים לציין את החג הזה על כל מאפייניו אז בבקשה, אבל אי אפשר לתת לחמאס שרוצה ללבות את המצב גם ביו"ש וגם בערביי מדינת ישראל. יכול להיות שניצוץ אחד ידליק פה אש ואנחנו צריכים לראות שאנחנו מסוגלים למנוע את זה, ואםלא למנוע אז להגיב לזה ולכן ההגבלות חשובות כי כלום לא שווה אם תיפול שערה מראשו של חייל או שוטר ברמדאן הזה".

עריכה: אריק ברח"ד

05/03/2024

צביקה פוגל | צילום: יונתן זינדל/פלאש90