גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
214

לקראת הרמדאן: "מי שרוצה לנצל את החג לפגיעה ביהודים לא יהיה לו חג"

ח"כ אוהד טל (הציונות הדתית) בנושא עסקת החטופים: "אם אנחנו משאירים חלק מאחור אנחנו גוזרים את דינם למוות"


ח"כ אוהד טל (הציונות הדתית) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM.

ראשית הביע את דעתו על חוק הגיוס: "כולם צריכים לקחת חלק במשימה הגדולה והקדושה הזו. אני בציבור שנמצא בחוד החנית של השירות הצבאי. ציבור שמלב גם לימודי תורה וגם שירות צבאי. אין ספק שהמציאות הזו שבה יש חלקים בחברה הישראלית שמודרים או מדירים את עצמם הוא לא תקין וגם לא מוסרי, יש פה בעיה בתפיסת העולם. גם בציבור החרדי יש סנטימנט שמבין שמה שהיה לא יכול להיות והמציאות חייבת להשתנות, כמובן שחלק גדול לא נמצא שם וגם בהנהגה החרדית וזה תהליך, צריך לשנות את זה אולי גם בסנקציות כלכליות. גם ממשלת בנט ולפיד לא בדיוק פתרה את הבעיה הזו. אני לא מכיר בעיה כ"כ מורכבת שאפשר לפתור כאן ועכשיו, זה קמפיין נחמד אבל תיקון של המציאות זה בוודאי לא יביא, זה קמפיין שמנסה לסכסך ולפוצץ את הממשלה ואנחנו צריכים להיזהר ולא להתלהם ולא לרוץ אחרי הקמפיין. אם נהיה כנים אנחנו יודעים שהבעיה היא לא רק אצל החרדים, אחוז משרתי המילואים הוא מאוד קטן, מדינת ישראל צריכה לשאול את עצמה מה היא עושה לא נכון. אולי באופן שמערכת החינוך פועלת, או באופן שצה"ל פועל, יש פחות ופחות אנשים שמוכנים להקריב את מיטב שנותיהם לטובת המדינה".

על דבריו של ח"כ צביקה פוגל בנוגע לעסקת חטופים - או כולם או כלום: "אני מסכים מאוד, אני חושב שאנחנו צריכים להבין שכשאנחנו אומרים שאנחנו בעד או נגד עסקה - אם היה כפתור להחזיר את כולם ברור שכולנו היינו רוצים את זה, כל הדמגוגיה כאילו לא אכפת לנו היא מנותקת אבל צריך להבין גם את האחריות הכוללת שלנו. אם אנחנו משאירים חלק מאחור אנחנו גוזרים את דינם למוות. אנחנו צריכים לשקול את כל השיקולים גם אם זה לא מדבר לכלל הציבור. הדרל היחידה היא להמשיך ללחוץ על חמאס עוד יותר חזר ולהביא מנופי לחץ שלא ישאירו לו ברירות שהוא יתחנן להציל משהו מכבודו. אנחנו עומדים מול ארגון נאצי תאב רצח ותאב דם ואיתם לא עושים משא ומתן, חונקים אותם עד שהם מתחננים. גם במלחמת העולם השנייה אף אחד לא עשה משא ומתן עם היטלר".

על ההכנות לקראת חודש הרמדאן: "זה הפך להיות מנהג בישראל שכל ישראל נכנסת לכוננות ספיגה ברמדאן, שלא נעצבן אף אחד שלא ירצחו הרבה מאיתנו אלא רק קצת - זה חייב להיפסק, שום חג לא מצדיק פגיעה ביהודים, זה עוד שבירת קונספציה שחייבת לקרות, מדינת ישראל חייבת להבהיר שמי שרוצה לחגוג את חגיו בשקט אנחנו לא נמנע את זה - מי שרוצה לנצל את החג לפגיעה ביהודים לא יהיה לו חג".

לסיום התייחס לתושבי הצפון המפונים: "ההורים של אשתי גם גרים בחיפה, בקריות - האווירה מורגשת בכל מקום. אני יודע כמה זה לא קל להיות חודשים ארוכים מחוץ לבתים בלי מסגרת נורמלית. אני מבקש בענווה מכל אותם גיבורים שהחיים שלהם בטלטלה - עכשיו צריך לתת למדינת ישראל להשלים את המשימה בדרום ולעשות מה שצריך בצפון כי אי אפשר לחיות לצד איום כזה, חזבאללה לא יכול למשיך להתקיים בטח לא באופן שראינו בשנים האחרונות".

עריכה: אריק ברח"ד

05/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90