ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
250

"ישראל צריכה להגיד שבלי עסקה היא נכנסת לרפיח"

פרופ' עוזי רבי (ראש מרכז משה דיין באוני' ת"א): "רפיח זה המעוז האחרון של החמאס, ברגע שתכריעי את עמוד הטווח הזה לא יהיה לחמאס יכולת תנועה בעזה"


פרופ' עוזי רבי (ראש מרכז משה דיין באוני' ת"א): "אנחנו מקווים שכשתיגמר הסאגה בעזה נתפנה לעבור לצפון, יש לנו פה צפון משותק, כשמתייחסים להיסטוריה לא היה דבר כזה, מבחינת הצד השני הוא השיג השגים כבירים. כל עוד התושבים לא יחזרו הביתה מדינת ישראל נמצאת בתבוסה. צריך לסיים את זה כמו שצריך".

על העובד הזר שנהרג אמש מירי לכיוון מרגליות:  "החשש הוא שאתה פועל רק על פי התוצאה וחלילה לנו לומר שזו תוצאה לא כ"כ קשה כי לא מדובר באזרח ישראלי. יש פה הפרה של הריבונות הישראלית".

בנוסף התייחס לזירה ברצועת עזה ולהמשך הלחימה: "להבנתי קורה פה דבר חמור בפני עצמו, סינוואר נכנס לרצועת הזמן המת ומותח את היכוונים למקומות שלישראל מאוד לא פרדוקטיביים, ישראל נכנסה לחוסר מעש והיא צריכה להגיד שבלי עסקה היא נכנסת לרפיח, היינו צריכים לעשות את זה מזמן. ישראל צריכה לקחת את מתח הקצב בידיה - עולם שלם מחכה למוצא פיו של סינוואר והוא מותר את החבל עד הרמדאן ומקווה שיביא לו 7 באוקטובר חדש. רפיח זה המעוז האחרון של החמאס, ברגע שתכריעי את עמוד הטווח הזה לא יהיה לחמאס יכולת תנועה בעזה, מבחינה צבאית החמאס לא יהיה וזה מה שצריך לעשות.

05/03/2024

צילום: מיכאל גלעדי\ פלאש90