גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
237

"התחלנו את המלחמה הזאת כאוקראינה והפכנו להיות רוסיה"

סגן ראש השב"כ לשעבר ישראל חסון: "לא לתת לאזרחי ישראל הערבים חופש פולחן בהר הבית זה להפוך אותם לעוינים"


סגן ראש השב"כ לשעבר ישראל חסון שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM:

"החמאס לא משטה בנו, אנחנו עומדים על עמדותינו, כשאתה עושה הערכת מצב של סינוואר, הוא מאוד רצה לראות את לבנון מתפרצת ללחימה ואת יו"ש מתנפצת ואת אזרחי ישראל הערבים מצטרפים והוא הגיע לכלל תוצאה שמאכזבת מבחינתו, הוא רואה עכשיו האם ברמדאן הוא יכול להעלות את המחיר שלו או לא. הוא רוצה לנעוץ את הציבור הפלסטינאי באתוס של הג'יהאד המוסלמי".

על עסקת חטופים אפשרית ובקשת האמריקאים להפוגה בלחימה: "מה שאמר ביידן במו פיו זה שהכדור במגרש של החמאס. יכול להיות שהאמריקאים הציעו משהו, אנחנו לא בהכרח חייבים לקבל, חייבים לשקול כל עצה אמריקאית ולחשוב ברצינות. צריך לדון איתם ולהסביר. הוא לא אומר לנו לעשות הפוגה כדי לשכנע את החמאס כי הוא לא נאיבי, הוא מנסה כל דבר שיגרום לכך שהאזור לא יצא לו משליטה." 

עוד התייחס להחלטת רוה"מ נתניהו לא להטיל הגבלות על העלייה להר הבית ברמדאן: "ההחלטה הייתה נכונה, ראש הממשלה בהתנהלות שלו עד ההחלטה הייתה חרפה של היעדר מנהיגות, אזרחי ישראל הערבים הגיבו כאזרחי מדינת ישראל לארועים שהתרחשו. קם לו אותו מבהיל שרוצה להבעיר כל דבר ולקח את אירועי הר הבית ולתת לסינוואר את ההצלחה הכי גדולה ולתת לסינוואר את מה שהוא רוצה ולהגיד שאין פולחן ביום הקדוש להם ולהבעיר את הר הבית. הבעיה שלנו זה לא חמאס, זה איראן, אף אחד לא יצטרף אלינו אם אתה תהיה מתריס. התפיסה המשיחית הזו היא מסוכנת. יש המון תומכי חמאס, בגלל שתהיה איזשהי כרזה או התפרעות של כמה מאות על הר הבית אז אני צריך להכניס את סעודיה לאופוזיציה שלי ולגרום למצרים לא לכבד את ההסכמים איתנו? להגיד לאמירויות לבלוע את הצפרדע ובגלל זה אני כועס על ראש הממשלה שבכלל העלה את זה לדיון, הוא היה צריך לחבק את אזרחי ישראל הערבים".

לסיום טען: "אם אנחנו שולחים את מיטב ילדינו ובנינו לסכן את חייהם, ומראש הממשלה אני לא מצפה להתנהגות מקבילה, אני מצפה להתנהגות ממלכתית כמו המחיילים והמפקדים הנהדרים שלנו. החלטות כגון לא לתת לאזרחי ישראל הערבים חופש פולחן בהר הבית זה להפוך אותם לעוינים. לעשות הגבלות ביו"ש אז למה יש לצפות? שהם יעמדו ויגידו טעינו? אנחנו הולכים לכיוון שהפיתרון שלנו זה לייצר קואליציה אזורית אז פה בפנים אנחנו עם התנהגות קפריזית? התחלנו את המלחמה הזאת כאוקראינה והפכנו להיות רוסיה".

06/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90