גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
269

"בן גביר הפירומן היה עלול להדליק את יו"ש וגם את ירושלים"

יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ ניצב בדימוס מיקי לוי (יש עתיד) על חוק הגיוס: "הגיע הזמן שאחינו החרדים יבינו שמדינת ישראל לא תוכל לשאת אותם יותם על הכתפיים - עד שנת 2050 החרדים יהיו 50/50 עם המגזר הערבי"


יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ ניצב בדימוס מיקי לוי (יש עתיד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM.

ראשית הגיב להחלטת נתניהו לא להטיל הגבלות על הר הבית בתקופת הרמדאן: "הפוליטיקאים שמעו לעצות האנשים שמבינים עניין ולא לשר שמנסה לקבל החלטות מהבטן. אסור היה לתת לבן גביר הפירומן להדליק את הר הבית. זה היה עלול להדליק את יו"ש וגם את ירושלים, זה החלום של סינוואר להדליק את כל הזירות. צריך להתכונן למלחמה בצפון אם תבוא. חופש תפילה ופולחן לאזרחים הערבים שלאורך כל המלחמה בעזה שמרו על איפוק וחלקם אף הביעו את דעתם על המעשים המפלצתיים של החמאס. אני נהגתי בהגבלות מסויימות כלפי התראות מודיעיניות, אפשר להגביל צעירים עד גיל מסויים, לי אין את המודיעין אבל חייב לפרק את הונטיל הזה של המתח הדתי. אם יפרצו מהומות בשבוע הראשון הייתי עושה הגבלות בהתאם. חייבים לכבד את חופש הפולחן ולא להיגרר למלחמה על רקע דתי שהיא מוסכנת מאוד".

על עסקת חטופים אפשרית ובקשת האמריקאים להפוגה: "אני מברך על כל מהלך להחזיר את החטופים הביתה. יקח הרבה זמן להסיר את אבן הריחיים הזו מצווארם של אזרחי ישראל. ממשלת ישראל כשלה בהיערכות שלה ולא לקחה הכל בחשבון. כולנו כשלנו בהגנה על האזרחים ועכשיו יהיה צריך לשלם מחיר כבדים להחזירם".

בנוסף אמר על תנאי האסירים הבטחוניים: "אפשר לבחון את העניין, צריך להגביל, ולתת הכל רק בהתאם לחוק הבינלאומי, לא צריך לאפשר את זה, אלו מפלצות".

לסיום התייחס לחוק הגיוס: "הגיע הזמן שאחינו החרדים יבינו שמדינת ישראל לא תוכל לשאת אותם יותם על הכתפיים, הם יצטרכו לשאת בנטל, הן בשירות הצבאי. צריך לשמור על הזכות להיות עם יהודי בארצו. עד שנת 2050 החרדים יהיו 50/50 עם המגזר הערבי. מי יגן עלינו ועל הילדים שלנו? אחינו החרדים, אני ביחסים טובים איתם, צריכים להיכנס למאמץ הכולל של אזרחי מדינת ישראל. יום אחד יתחלף פה השלטון ויהיו בחירות אני מקווה בשנת 2024. כשנכנסנו לממשלה ב2013 ביטלנו את הקצבאות למגזר ותראה איזה פלא כ"כ הרבה יצאו לעבודה. כשחזרו הקצבאות כל אלו שיצאו לעבודה חזרו לישיבות".

וסיכם: "מה שהיה פה במלחמת יום כיפור יהיה כאין וכאפס הרחובות יתמלאו בנחילי אדם שיבקשו צדק".

 

06/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90