ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
228

"שתהיה היערכות לסגירה הרמטית שלא יעלו להר ויסכנו חיים"

ישראל זיסקינד, אחיו של שמחה בונים ז"ל שנספה באסון מירון: "תקווה שהמוות המיותר של שמחה לא יהיה לשווא - לא יכול להיות ש-3 שנים אחרי אנחנו מתעסקים בקוסמטיקה זמנית שעושים להר במקום פתרון קבוע"


אסון מירון: דוח ועדת החקירה הממלכתית יוגש היום ב-12:00.

המלצות ועדות החקירה הממלכתיות ניתנות בדרך כלל בשתי רמות, אישית ומוסדית, אך החוק לא מחייב את הממשלה לקבל את הבירור העובדתי של ועדת החקירה. באסון האזרחי הגדול בתולדות המדינה נמחצו למוות 45 אנשים ויותר מ-100 נפצעו.

לאחר שהסתיימו הדיונים של הוועדה, היא פעלה לכתיבת ולסיכום תוצאות חקירתה והמלצותיה. הממשלה, שתקבל אותו, תצטרך לדון באימוץ המסקנות וההמלצות. הוועדה גם מחויבת לפרסם ברבים את הדוח בסמוך לאחר הגשתו לממשלה. המלצות ועדות החקירה ניתנות בדרך כלל בשתי רמות: אישית ומוסדית. החוק לא מחייב את הממשלה לקבל את הבירור העובדתי של ועדת החקירה הממלכתית, את מסקנותיה או את המלצותיה, אך באופן די מובהק הממשלות בעבר לא התעלמו מההמלצות.

ישראל זיסקינד, אחיו של שמחה בונים ז"ל שנספה באסון מירון: "לא נתפס שעבר כ"כ הרבה זמן ושההר נראה היום כמו שהוא נראה. מי שמבין מה המשמעויות של הדו"ח - הממשלה יכולה להגיד שהיא לא מקבלת את ההמלצות. יש פה תקווה, שסופסוף המקום הזה יראה כמו שצריך. החלום שלי לבוא ולראות שהמקום יראה מקום שמכבד את רבי שמעון, כל מי שצריך לכבד ושהמוות המיותר של שמחה לא יהיה לשווא".

06/03/2024

אסון מירון | צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90