יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
239

"אני רוצה לפנות לביידן, הוא נראה המבוגר האחראי"

זהירו, אחיינו של אברהם מונדר החטוף בעזה: "אם על קוטג' יצאתם, על שינוי בבית משפט יצאו מאות לרחובות - על זה שאנשים נעלמים כבר כמעט חצי שנה אתם לא יוצאים?"


זהירו, אחיינו של אברהם מונדר החטוף בעזה: "הצטרפתי לפעילות של קבוצת נשים לעידוד השארת נושא החטופים בראש חוצות. קיבלנו יחס בסדר גמור, אנשים מחבקים אותנו, מעכבים אנשים כמה דקות ומקבלים את זה בהבנה, המשטרה מקבלת את זה בהבנה - זה אולי מה שקצת נוראי, המחאה של משפחות החטופים גם מנורמלת כבר, לאן נעלה הלאה? מה צריך לעשות?"

על ההתמודדות עם המצב הקשה סיפר: "כדורי הרגעה והרבה, זאת האמת. אנחנו לא יכולים לשרוף את המדינה, המדינה אחראית למצבם, אני רוצה להתריס נגד המדינה אבל אני צריך אותה, מצב לא ברור". 

המשיך ואמר כי בכוונתו לפנות לנשיא ארה"ב: "אני כבר די נואשתי מהמדינה, אני רוצה לפנות לביידן, הוא נראה המבוגר האחראי שאולי יוכל להכניס קצת היגיון בתוך הטירוף הזה. הממשל האמריקאי כבר אומר שהוא אחראי למצב החטופים יותר מממשלת ישראל".

עוד העביר ביקורת על התנהלות הממשלה: "כשרוצים להרחיק מעסקה אומרים כמה המחירים נוראיים. אוקיי, פישלתם אז תשלמו את המחיר. אני רואה את הקולות מתוך הממשלה, אנשים עם סולם ערכים שמוכן לוותר על החטופים או להגיד שהם לא הדבר הכי חשוב, אנחנו רואים את הלחץ מבפנים והוא לא מנהיג מספיק, לא איש ציבור חזק מספיק בשביל להגיש שנשלם, המחירים כואבים אבל בוא נעשה את זה. הוא דוחה את זה עוד ועוד ובינתיים יש עוד מעגל אלימות בעזה וזה חודשים על גבי חודשים. העתיד לא נראה ורוד מדי".

לסיום אמר: "אתמול זה היה דוד שלי, מחר זה אני ומחרתיים זה אתם. אם על קוטג' יצאתם, על שינוי בבית משפט יצאו מאות לרחובות - על זה שאנשים נעלמים כבר כמעט חצי שנה אתם לא יוצאים? צאו תעזרו לנו, תשאירו את החטופים על ראש סדר העדיפויות. על קוטג' יצאו יותר - לאן הגענו?".

14/03/2024

ישראל במלחמה | צילום: יונתן זינדל/פלאש90