גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
257

"מי שלא רוצה לגור פה ולשרת שיסע לחו"ל"

יו"ר ועדת חוץ וביטחון לשעבר ח"כ רם בן ברק (יש עתיד) על ההכנות לחודש הרמדאן: "אירוע מורכב וחבל שהוא מנוהל ביד של השר לבטחון פנים, יש גורמים בישראל שרוצים שיהיה שם בלגן"


יו"ר ועדת חוץ וביטחון לשעבר ח"כ רם בן ברק (יש עתיד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM.

ראשית תמך בדבריו של נשיא ארה"ב ביידן כי נתניהו מזיק לישראל אם ייכנס לרפיח: "נתניהו פוגע בישראל כבר שנים, זה תחיל בהפיכה המשטרית המיותרת, יעבור דרך האסון של ה-7.10 וניהול המלחמה, ובצורה שבא הוא מתייחס לאה"ב והיא הבינה את הסיטואציה הרבה יותר מהר ממנו, הביאה לפה נושאות מטוסים ורכבת אווירית. נתניהו לא מתייחס להמלצות שלהם ולוקח רק את השיקולים שיטיבו איתו. אנחנו נלחמים למוטט את החמאס וזו מלחמה צודקת מאין כמוה אבל היה צריך כבר תוך 3 שבועות להחליט מי ימלא את הואקום של הכיבוש שלנו שם אחרת הוא יתמלא בחזרה. היה צריך פתרון לסוגיה העזתית וגם מול איראן. אם לא יהיה גורם שלטוני אחר במקום חמאס אתה אולי תכה בחמאס קשות אבל לא תכריע אותו. האמריקאים הציעו אלטרנטיבה של כוחות פלסטינים של ארצות ערב המתונות, יקח שנים לבנות את המנהיגות הזו ותבנה אלטרנטיבה לחמאס. כשאתה רק אומר לא כי יש כמה פנטזיונרים שרוצים להחזיר את גוש קטיף ואתה מפחד שיפרקו לך את הממשלה אז זה מה שקורה. כשככה אתה מתייחס לידידה הכי טובה שלך שעזרה לך כ"כ הרבה אז תראה מה היא עושה ומקימה שם את הנמל ומביאה סיוע לעזה. נתניהו לא כשיר לנהל את המדינה, השיקולים שלו הם לא לטובת המדינה".

על הטענה כי בחירות בישראל הן מתנה לחמאס: "מתנה לחמאס זה נתניהו בשלטון. למה החמאס מחכה? כי הוא אומר הנה ישראל וארה"ב מחרבות את היחסים, עוד רגע ארה"ב אולי תחליף צד. הסבלנות של ביידן גם נגמרת להתנהגות הבלתי אחראית של נתניהו, אני לא מבין איך יש עוד אנשים שחושבים שהוא טוב. הוא ראש ממשלה שחושב רק על עצמו והשרידות הפוליטית שלו ולשמור על הממשלה הכי גרועה שהייתה למדינת ישראל. צריך להפיל את הממשלה הזו וכמה שיותר מהר. אנחנו עושים הכל הפוך ממה שצריך, הוא לא מקבל החלטות נכונות, הוא לא מוכן לעשות שום דבר שיסכן את השרידות הפוליטית שלו". 

עוד התייחס לגזרה הצפונית: "יש מלחמה בצפון, אנחנו צריכים להתנהל נכון, ואםלא תהיה לנו ברירה לצאת למלחמה אז נצא למלחמה ואנחנו צריכים לעשות את זה לפחות כשאנחנו מאוחדים עם בנות בריתנו. סביר להניח שגם הם מרגישים יותר ביטחון כשהמשענת שלנו מתערערת".

על ההכנות לחודש הרמדאן: "חודש רגיש וצריך לנהל אותו באחריות, לדאוג שלא יהיו פה מתיחויות שלא צריך, לשמור על חופש הדת ולתת למי שורצה להתפלל במסגד, והשב"כ צריכים לאתר פרובוקטורים לפני שיגיעו להר, אירוע מורכב וחבל שהוא מנוהל ביד של השר לבטחון פנים, יש גורמים בישראל שרוצים שיהיה שם בלגן, כמובן שהחמאס רוצה את זה ויעשה הכל כדי שזה יקרה".

לסיום הגיב על דברי הרב הראשי: "מי שלא רוצה לגור פה ולשרת שיסע לחו"ל, יש במדינה הזו הרבה זכויות וגם חובות, והכל צריך להיות שווה לכולם. אין אזרחים סוג א' וסוג ב'.

עריכה: אריק ברח"ד

10/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90