גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
209

"צריך לעשות לחזבאללה העתק הדבק מעזה"

ח"כ משה סעדה (הליכוד) על המחלוקות בין ישראל לארה"ב: "צריך לזכור, יש בחירות בנובמבר, הרבה מהמצביעים שלו בצד הפלסטיני"


ח"כ משה סעדה (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5M על הלחימה בזירות השונות, יחסי ישראל ארה"ב ודברי הרב הראשי הספרדי לגבי חוק הגיוס:

ראשית התייחס למטח הטילים הבוקר לצפון: "זה חלק מהלחימה האינסופית בצפון ואנחנו צריכים למצוא את העיתוי הנכון להתחיל שם במלחמה, כמו שקורה בעזה צריך לקרות שם. התוצאה צריכה להיות אותו דבר. 13 אלף הרוגים, 15 פצועים, למעלה מ-2,000 עצורים. רוב הכוח של חמאס לא פעיל, עשינו את זה ב-5 חודשים. עוד כמה חודשים לא יהיה  חמאס. מה שנשאר זה להיכנס לרפיח, היה צריך לעשות את זה מהיום הראשון, אני מקווה שהממשלה תורה לצבא להיכנס.

עוד הוסיף על דברי ביידן כי נתניהו יזיק לישראל אם ייכנס לרפיח: "השיקולים של נתניהו זה רק ביטחון אזרחי ישראל. יש לנו המון הערכה למה שביידן עושה. מצד שני יש לנו מחלוקת מקצועית. ביידן אמר שצה"ל הרג 30 אלף עזתים שמתוכם 13 אלף זה מחבלי חמאס והשאר זה אזרחים שחמאס משתמש בהם כמגן אנושי. אנחנו הולכים יד ביד עם האמריקאים אבל הסיטואציה מורכבת וצריך לזכור, יש בחירות בנובמבר, הרבה מהמצביעים שלו בצד הפלסטיני". 

על הנמל המוקם בעזה על ידי האמריקאים: "זה יכול להיות הפיתרון. יעבירו דברים דרך קפריסין ומי שיעביר את הדברים זה ישראל ויהיה תחת הפיקוח שלה. מי שאמור לחלק את הלחם הוא הריבון והנה זה קורם עור וגידים".

המשיך וטען לגבי הזירה מול החיזבאללה: "חזבאללה עושה מה שהוא רוצה. הוא לא רוצה מלחמה, הוא רוצה להעסיק אותו שם. הצבא של חזבאללה זה צבא מקצועי של אנשים בני 30-40, ועד היום נהרגו שם הרבה בעלי משפחות. לסינוואר אין רגשות. השיעים זה עולם אחר וזה אירוע אחר לגמרי. זה כואב והארגון מדמם בגלל זה. צריך לעשות שם העתק הדבק מעזה. הוא יורה בגבולות הגזרה, מבחינת יכולת אין לו בעיה לשנות את גבולות הגזרה אבל הוא חושש ממה שקורה בעזה. זה ימשך עוד כמה חודשים שבסופם תהיה מלחמה קשה אבל בסופה יהיה ניצחון. גם אם יהיה הסכם זה לא יהיה אמת. זה מה שקרה גם בפעם שעברה, נסוגו לכמה ימים וחזרו בכל מיני אמצעים. אנחנו צריכים לבחור את העיתוי הנכון ובסוף צה"ל ינצח גם בהשמדת החזבאללה".

על דברי הרב הראשי כי 'אם יכריחו אותנו להתגייס נעבור לחו"ל': "אני מכבד אותו ומוקיר אותו אבל צריך להיות חדדים וברורים. מה שנאמר זה לא הלכתי, לא ערכי ולא מוסרי. הכוהנים שהיו נושאי ארון ברית ה', הם היו בראש המלחמה. המכבים היו בראש המרד. לומדי התורה היו חלוצים לפני המחנה וזה מה שצריך להיות פה. ההנהגה החרדית מנהלת קו בלימה כי הציבור החרדי רוצה כבר לקחת חלק בחברה הישראלית, הוא מבעבע. הם רוצים להשתייך ולקחת חלק, לתרום לצה"ל ולתרום לזק"א. הצעירים אומרים 'למה שנתרום לצה"ל? אנחנו רוצים להיות חלק מצה"ל'. השינוי הזה לא מהיר כמו שהייתי רוצה אבל הוא קורה".

עריכה: אריק ברח"ד

10/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90