גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
236

"היינו צריכים מזמן לפנות את רפיח ולטהר את השטח שם"

שגריר ישראל לשעבר באו"ם ח"כ דני דנון (הליכוד): "האמריקאים גמגמו גם על כניסה רגלית בשטח. ברגע שהם יראו נחישות הם יתמכו בהחלטות שלנו"


שגריר ישראל לשעבר באו"ם ח"כ דני דנון (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM:

על דברי ביידן כי נתניהו מזיק לישראל ויחסי ישראל-ארה"ב: "פעם אמרו על ישראל שאין מדיניות חוץ אלא רק פנים וכל החלטה באה לשרת מהלך פוליטי. מערכת הבחירות שם שתופסת תאוצה משפיעה על המהלכים גם במזרח התיכון. יש בסביבת הנשיא גורמים שהיו רוצים לראות מציאות אחרת, שנסיים את המלחמה אבל יש לנו שם עוד חטופים ולא סיימנו את המלאכה - אז עם כל הכבוד ליועצים, יש לנו פה מלחמה, היינו צריכים מזמן לפנות את רפיח ולטהר את השטח שם. יש תכניות על פינוי אוכלוסיה ויש לאן לפנות אותה, אסור להשאיר את העיר הזאת כעיר מקלט למחבלים. אנחנו לא שכחנו מה עשו לנו, מה קורה עם החטופים והחטופות, צריך ללכת עד הסוף ולהגביר את הקצב וגם אם האמריקאים אומרים אחרת אז להגיד להם מה לעשות אין הסכמה. בסוף זה עניין של חיים ומוות. אם לא יהיה לנו חימושים מדוייקים אז נשתמש בחימושים לא מדוייקים. כשאתה נלחם על החיים שלנו זה לא אחרת. החמאס רוצים להשתמש בסבל ההומניטרי ולהגדיל את הקורבנות האזרחיים. אם האמריקאים יראו נחישות זה ישפיע גם על ההחלטות שלהם. בפועל מה שקובע זה ההחלטות בשטח, הם גמגמו גם על כניסה רגלית בשטח. ברגע שהם יראו נחישות הם יתמכו בהחלטות שלנו. יש יחסי ציבור ויש מהות, יחסי הציבור תופסים הרבה מקום בהחלטות, ההצנחה של האוכל לא באמת תסייע אלא רק מראה שאתה עושה משהו. אנחנו לא פוסלים על הסף את הסיוע לרציף, אבל איך תדע שלא תהיה בזיזה כמו שהיה עכשיו? אנחנו לא מונעים מהעולם להביא סיוע לעזה, אבל אנחנו שואלים מה עם הסיוע ההומניטרי שלנו? מה עם החטופים?".

עוד הרחיב בנושא החטופים: "צריך לעשות בדק בית, למה אנחנו לא נמצאים במקום אחר אחרי 5 חודשים, צריך לפעול הרבה יותר אגרסיבי, היינו במקום אחר במשא ומתן אם היינו פועלים אחרת".

על ההתנהלות בגזרה הצפונית טען: "אנחנו פה דוחים את הקץ, בסוף צריך לטפל באיום הזה, זה כמו חמאס - אתה יכול לטפל אבל בסוף הם יקומו עלינו. לחזבאללה גם יש מערך שיקולים, הם מסתכלים על עזה ומבינים שלבנון לא תראה אותו דבר, בסוף רק הכוח קובע והם רואים את היכולות והנחישות שלנו".

לסיום התייחס לחוק הגיוס: "אי אפשר לעבור לסדר היום, גם חברי בסיעות החרדיות מבינים את זה. צריך לבוא לכל הסיעות החרדיות ולהסביר להם שהם חייבים להירתם ולהתגייס, להבין שבגלל מה שקרה זו השעה. כמובן שהכל בדיבורים והסכמות. הם לא יפילו את הממשלה כי עם לפיד לא יהיה להם יותר קל".

עריכה: אריק ברח"ד

11/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90