ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
319

"אני לא בטוח שבהנהגה הבכירה יש רצון למלחמה בצפון"

אל"מ במיל רונן כהן, ראש זירת טרור באמ"ן לשעבר: "כשאנחנו במלחמה הוא למד שהוא נכנס מהר לבונקר, כשאנחנו בשגרה אנחנו לא רוצים לפתוח מלחמה - - זו הסיבה שנסראללה עדיין חי"


אל"מ במיל רונן כהן, ראש זירת טרור באמ"ן לשעבר: "כשאנחנו במלחמה הוא למד שהוא נכנס מהר לבונקר, כשאנחנו בשגרה אנחנו לא רוצים לפתוח מלחמה וברור שחיסול כזה יש לו פוטנציאל לפתוח מלחמה - זו הסיבה שנסראללה עדיין חי. זה כל הסיפור של תפיסת הביטחון החדשה שמי שהגה אותה הוא שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון שאמר, 'נגזר עלינו לחיות בין סבב לחימה לסבב לחימה והתפקיד שלנו הוא להרחיק את הסבב הבא'. מיד כולם הבינו שלא כדאי שזה יהיה במשמרת שלהם וכדאי לשמור על שלום ובינתיים האויב התעצם מעבר לגדר".

על היתכנות של מלחמה עצימה בצפון: "אני לא בטוח שאנחנו במצב של יכולת אמיתית להתמודד במלחמה כזו, אנחנו מסוגלים אבל המחיר יהיה כבד מאוד בצבא היבשה. כמובן שנוסיף שהאמריקאים הם האחרונים שרוצים מלחמה בצפון ואנחנו גם תלויים בהם מבחינת חימוש. אני גם לא בטוח שבהנהגה הבכירה יש רצון, היו מעדיפים להגיע להסדר ולסיים את המלחמה בדרום".

"זו המלחמה הראשונה בישראל שאנחנו לא מסוגלים להילחם בשתי חזיתות, בוודאי שאם היינו יכולים היינו עושים את זה, וזה מראה מה קרה בצבא ב-20 שנים האחרונות".

10/03/2024

photo by Ferran Queved-propaimages/flash90