גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
321

"אני קוראת ללפיד וליברמן כנסו עכשיו לממשלה"

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית): "צריך לשמור על האיזון שלא לדחוק ולזלזל בארה"ב אבל גם לא להיות עוד כוכב בדגל שלה"


ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) שוחחה עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM

ראשית התייחסה למטח הטילים הבוקר לצפון: "אמנם אני בקואליציה אבל תפקידי כחברת הכנסת כמבקרת של משרדי הממשלה - יש לי ביקורת. התגובה חייבת להיות לא פרופורציונלית. האויבים שלנו צריכים לדעת שלא אפשרי ולא מתקבל כי בעל הבית השתגע. אין ספק שאנחנו מסכימים שאזרחי מדינת ישראל צריכים להיות מוגנים ושלא נתמגן ונברח. האויבים שלנו צריכים להבין שאין דבר כזה. לא מוכנה לקבל שזה חלק מהשגרה".

המשיכה והעבירה ביקורת על שליחת משאיות הסיוע לעזה: "אני מבקרת את המשאיות ההומניטריות, יש לנו את ילדי ביבס שם ואף אחד לא רואה ולא סופר אותם, איך מעבירים אותם? דרך מצרים מאות ק"מ. אם גרמניה רוצה שתיקח אותם". 

על החשש כי ארה"ב תעצור את אספקת הנשק אם תחל פעולה ברפיח: "נכון שיש לנו ידידות וביידן הראשון שבא ועזר, אבל יש שלב שצריך להגיד לו תודה רבה, תעשה את הפוליטיקה שלך בארה"ב ואנחנו צריכים להגן על האזרחים. צריך לשמור על האיזון שלא לדחוק ולזלזל בארה"ב אבל גם לא להיות עוד כוכב בדגל שלה. לא שמעתי איום כזה מביידן, הוא אמר שהוא לא תומך במבצע ברפיח אבל לא יפסיק את הנשק".

עוד חזרה ועסקה בזירה הצפונית: "עברנו ממשלות קודמות עם קונספציה, שקט קונה שקט ושהחמאס מורתע - העניין הזה של האסון הוא לא תוצאה של משהו שקרה הרגע, סינוואר ראה את מה שקורה והשסעים וניצל את ההזדמנות אבל הוא תכנן את זה שנים. הקונספציה נולדה בצבא, הבכירים בצבא הביאו את כל התוצרים לדרגים הסקטוריאליים. אני גמרתי עם הפה אחד ולסמוך על אנשי המקצוע בלבד, החובה שלי היא לבקר ולבדוק כדי שתהיה פה מדינה ריבונית שתדאג לעצמה ולאזרחיה. אנחנו בסיטואציה הזויה שבמקום לתקוף ולשים הגבול מצפון למדינת ישראל אנחנו רק מתרחקים".

לסיום קראה לאחדות ולממשלה רחבה יותר: "אני רוצה לקוות שהאסון הנורא הזה יצמיח אותנו, משבר צומחים. הקונספציה צריכה להיות צבא גדול וחזק ולהיות התקפיים ולהראות לאויבים שלנו שבעל הבית השתגע, לא יכול להיות ששר החוץ ילך לאו"ם ואנשים יתרצו למה אנסו את הבנות שלנו. אני קוראת ללפיד וליברמן כנסו עכשיו לממשלה, לא חשוב עכשיו פוליטיקה. חשוב לנצח. חובתינו להתווכח אבל להיות ביחד מול האויבים שלנו כולל אלו שבאו"ם שרק רוצים שמדינת ישראל תימחק. מי שאשם באירוע הם המחבלים - לא ביבי ולא שר הביטחון, כמובן שיש אחריות אבל סינוואר וחבר מרעיו אשמים וצריך לגדוע את הדבר הזה. כשמדברים על שתי מדינות לשני עמים אתה מפתח תקווה וצריך לגדוע את זה".

עריכה: אריק ברח"ד

12/03/2024

צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90