גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
373

"המלחמה בצפון לא תהיה טיול ויכול להיות שלבנון תושמד"

ח"כ משה פסל (הליכוד) על חוק הגיוס: "הפוליטיקאים הם לא הפתרון ואפשר לפתור את הנושא בהגיון זה תלוי רק ברצון הטוב"


ח"כ משה פסל (הליכוד) שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM

ראשית התייחס למצב הבטחוני בצפון: "השלמה וודאי שלא אבל אם יש שיקולים טקטיים שעוד שבוע או שבועיים נוכל להיות במצב יותר טוב צריך לקבל אותם. בתמונה האסטרטגית מדינת ישראל לא יכולה לקבל את המצב הזה. צריך לקחת בחשבון שהמלחמה בצפון לא תהיה טיול ויכול להיות שלבנון תושמד אבל גם בישראל יהיה נזק לא קטן בנפש וברכוש. לא תהיה ברירה אלא לשנות את המצב. אם יכול להיות שעוד 3 שבועות יסתיים ניסוי בקרן לייזר מיוחדת או כל מיני דברים שישנו את המצב בעורף אז צריך לנשוך שפתיים ולחכות. אני לא חושב שיש מישהו שאומר שצריך להמתין ולחכות ואולי נימנע מעימות ונמשיך עם המצב. ברור שלא נסבול את המצב עוד הרבה זמן. אני אגיד לרמטכ"ל האם ההכנות יהיו שבועיים או ארבעה? ברור שלא תהיה ברירה אלא לפעול בצפון. במלחמה בצפון מבחינה כלכלית ישראל תספוג נזקים של קרוב לטריליון שקל".

עוד אמר: "קודם כל עת צרה היא ליעקב, אנחנו במצב לא פשוט, אבל בסוף אין כוח כמו הכוח של האין ברירה ואין לנו לאן ללכת, אנחנו לפני פורים במצב שבאמת יש אנשים שרוצים להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים כמו עם היטלר וכמו עם המן הרשע, בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו. אבל אנחנו נישאר פה ונישאר חזקים".

המשיך וביקר את העברת 'היתומים הפלסטינים': "בושה וחרפה, זה מבייש שאנחנו מוצאים זמן להתעסק ביתומים של הפלסטינים. כשמדברים על יתומים צריך להגיד את האמת שסביר שהם יתומים של רבי מרצחים שהרגו ואנסו את אנשינו ונשינו. לפני שבוע גם ראינו מחבל בן 13, גם ילדים יכולים לרצוח בנו. מילא אם היינו מקבלים סימן חיים, מחווה הומניטרית לילדים ולחטופים שלנו, למשפחת ביבס - אולי היינו יכולים לקבל כזה דבר. אבלך אנחנו מרגילים את העולם שאנחנו נותנים מחווה ועוד מחווה, ומה עם האנשים שלנו?! אנחנו לא מקבלים שום מחווה!".

לסיום התייחס לחוק הגיוס: "אני עוסק רק בחיילי המילואים ובלוחמים מכיוון שהעבודה שאני ואתה כרגע מדברים בנחת היא אך ורק בזכותם ולא פשוט להם, הם מחרפים את נפשם, אנשים 5 חודשים מחוץ לבית, הם בשמש ובגשם. לצערנו הרב יש לא מעט משימות, הרשות לביטחון לאומי, זק"א - יש עבודה לכולם ואם נהיה מספיק יצירתיים יש איך לפתור את זה. במקרה הזה הפוליטיקאים הם לא הפתרון ואפשר לפתור את הנושא בהגיון זה תלוי רק ברצון הטוב".

עריכה: אריק ברח"ד

12/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90