ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
263

"מה צריך? עוד איציק סעידיאן שיצית את עצמו?"

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון: "למה מחכים? שיקרה משהו לא מתוכנן ולא יזום ואז נפעל? צריך להרחיק את החזבאללה ולהיות נוכח מצפון לגדר, להחזיר את ההרתעה"


גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון על המציאות הבטחונית בצפון ומטחי הטילים שנורו הבוקר מלבנון:

"האמירה של המדינה לצבא הוא לפעול כמו שאתם חושבים אבל לא שזה יגרום לאירוע הגדול. לא יכול להיות ש-5 חודשים ויותר העולם כמנהגו נוהג. חייבים לשנות את הכללים. הצבא חייב לפעול ולהחזיר את כוח ההרתעה שהבנו לפני 5 חודשים שלא קיים פה. זה כבר ספירלה שלא יודעים מי יזם ומי הגיב, האירוע הוא לא כמה טילים ירו אלא מבחן התוצאה ובסוף יקרה אסון או בצד שלנו או בצד שלהם וזה יתחיל מלחמה ואנחנו לא מוכנים".

"היום ב-3 מטחים שונים, מ-5 מקומות שונים בלבנון נורו מעל 150 טילים. לשמחתינו לא קרה כלום, אבל למה מחכים? שיקרה משהו לא מתוכנן ולא יזום ואז נפעל? צריך להרחיק את החזבאללה ולהיות נוכח מצפון לגדר, להחזיר את ההרתעה. הפעולות שעושים כרגע לא מייצרות הרתעה, בלי הרתעה גם שום הסכם לא יעבוד, אז מה עשינו פה?. שידעו מי החזק ומי החלש ומי יפגעו אם תהיה פה מלחמה".

"אני מרגיש שאני לא מסוגל לעשות את תפקידי, הכל סגור. אנשים פה ללא עבודה, כרגע גם הפיצויים ויש להם עבודה במקומות מפונים לא ניתנים. עושים הכל כדי להקשות עלינו, מציאות מטורפת. שאלו אותי למה אנחנו לא עושים משהו יותר דרסטי. מה צריך? עוד איציק סעידיאן שיצית את עצמו?".

12/03/2024

ישראל במלחמה | צילום: דוד כהן/פלאש90