גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
410

"כל הפעולות מתבזבזות לריק, אנחנו בדשדוש מתמשך"

סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף במיל' יאיר גולן: "בראייה כוללת של הצורך להוריד את המתח בזירה הפלסטינית והבנה שהזירה הצפונית והאיראנית עלולה בכל רגע להפוך לפעילה - אנחנו צריכים את האמריקאים"


סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף במיל' יאיר גולן שוחח עם גדי נס ברדיו צפון 104.5FM.

ראשית התייחס לניסיון הפיגוע הבוקר בירושלים: "מי שלא טרח בערב שבת לא יאכל בשבת, כיוון שלא עשינו שום דבר לפתור את הסבך האסטרטגי שאנחנו נמצאים בו זה יהיה הרמדאן הקשה ביותר. אין סוף לזירה הדרומית ולזירה הצפונית, אין סוף לזירה ביו"ש".

עוד העביר ביקורת על התנהלות הלחימה בצפון ובדרום: "שמעתי הבוקר את הדברים שאמר אלוף פיקוד צפון למערך האש, הוא מדבר על הישגים, אבל אלו הישגים טקטיים כיוון שלממשלה אין שום מדיניות, כל הפעולות מתבזבזות לריק, אנחנו בדשדוש מתמשך בעזה, אין לחימה עצימה, כל הקשקשת הזאת. אנחנו מכירים את המחירים של הדשדוש הזה ואותו דבר בצפון, יש היום בשורה לתושבי הצפון? שערורייה בלתי רגילה".

המשיך וטען: "חייבים הכרעה פוליטית. מנהיג אמיתי, אמיץ היה אומר שלישראל יש שתי חלופות בלבד, או רגיעה בדרום שתביא גם רגיעה בצפון ולהתמקד במהלכים מדיניים, או החלופה השנייה להרחיב את הלחימה גם למערכה עצימה בצפון. מדינת ישראל לא יכולה כרגע. נתניהו לא רוצה לקחת סיכון ולהרחיב את הלחימה אבל גם לא רוצה לסיים את הלחימה מה שיביא אותו לקשיים פוליטיים שיביאו לסיום ממשלתו. הכל מתנהל סביב רצונו של אדם אחד".

בנוסף העביר ביקורת על רוה"מ והתייחס לעימות מול האמריקאים: "ישראל לא הייתה מגיעה עד הלום ללא הסיוע של האמריקאים, ארה"ב הייתה נדיבה כלפינו באופן בלתי רגיל. בראייה כוללת של הצורך להוריד את המתח בזירה הפלסטינית והבנה שהזירה הצפונית והאיראנית עלולה בכל רגע להפוך לפעילה - אנחנו צריכים את האמריקאים. ההתבטאויות כלפי ביידן הם חרפה. צריך לדבר בין 4 קירות ולצאת בחזית אחידה, זה הדבר שירתיע יותר מכל את האיראנים".

על מניעיו של נשיא ארה"ב ביידן הסביר: "זה לא המצביעים של ביידן, עד עכשיו הוא לקח סיכונים אדירים, אלא זה מתוך המפלגה שלו עצמו. האמריקאים שואלים מה המטרות, מה שנתניהו אומר זה שלא עניינם מטרות הלחימה - זה שטות גמורה ואנחנו חייבים לנהל שיח אסטרטגי אמיתי עם האמריקאים ולצאת איתם לעולם.

"או שנביא לרגיעה או שנצא למלחמה, אבל לא עושים לא זה ולא זה. נתניהו בן אדם חלש שנשען על ממשלה חלשה שלא מסוגלת לקבל החלטות לטובת מדינת ישראל".

לסיום הביע את דעתו בנושא חוק הגיוס: "צה"ל ספג קרוב ל-600 הרוגים, 2,500 פצועים - רובן מיחידות לוחמות. מי ימלא את החסר? אני אומר לנוער החרדי, עזבו את שליחי הציבור ועזבו את הפוליטיקאים. ראיתי אתכם מה-7.10, יש המון רצון לעזור ולקחת חלק".

עריכה: אריק ברח"ד

13/03/2024

צילום: יוסי צבקר