ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
321

"אנחנו במלחמה! תעבירו להם את התקציב, ראשי הרשויות בחזית, הכל עליהם"

השר יצחק וסרלאוף, שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי (עוצמה יהודית): "זה חונה במשרד ראש הממשלה והם חושבים שזו עוד החלטה כאילו אנחנו בימי שגרה ולדקדק את הניסוחים כאילו אנחנו בנופש"


השר וסרלאוף, במכתב לרה"מ נתניהו: "לא ייתכן שהממשלה לא תקיים את הבטחותיה לתושבי הצפון! אין בכוונתי להשתתף בישיבות הממשלה ובהצבעות, עד להעברת ההחלטה בממשלה בנוגע לסיוע לתושבי הצפון".

השר יצחק וסרלאוף, שר הנגב הגליל והחוסן הלאומי (עוצמה יהודית) שוחח על כך עם ליאת רון:

"זה לא סנקציה, זה עיקרון, אם אתה מעביר דברים שלא קשורים לתושבי הצפון, מקים ישיבות ומבטיח הבטחות ולא עומד בהם אז זה לא רלוונטי. עברו מעל 45 ימים, האמון של תושבי הצפון בממשלה נמצא בשפל, אז במקום להקל אנחנו מכבידים על מה שכבר כבד? כל יום אני מתקשר לברר מה עם החלטת הממשלה. אנחנו במלחמה! תעבירו להם את התקציב, ראשי הרשויות בחזית, הכל עליהם. העסקים קורסים ואנשים לא מקבלים טיפולי רווחה. במקום זה בונים תמלילים משפטיים וכל מיני? תנו להם את התקציב גמיש, הם יודעים מה הם צריכים!"

"יש פה מדרג, התחלנו משהו, אני רוצה לתקן את זה ואני לא שובר את הכלים, יש תזוזה אבל זה לא כמו שרציתי. מה שעוצר את זה זה שמתקדמים לאט, הרשויות בצפון רצו את המשרד שלי אבל בגלל כל מיני ויכוחים אמרתי שרק יעבירו גם אם אני לא אהיה שם. אני בקשר עם ראשי הרשויות כל יום, שומע את הסיפורים וזה חונה במשרד ראש הממשלה והם חושבים שזו עוד החלטה כאילו אנחנו בימי שגרה ולדקדק את הניסוחים כאילו אנחנו בנופש. אתמול היו 120 רקטות על הצפון, מה עוד צריך לקרות? מענה של מיידיות זה מה שצריך לקרות. הם צריכים את התקציב הזה אתמול, הם קורסים ונאנקים".

"אני התחלתי לאבד את הסבלנות, זו פעם ראשונה שאני עושה דבר כזה, אני אשכב פה על הגדר ונבנה את המדרג ואת הלחצים שאנחנו מפעילים. יש לי תכנית והרמתי פה דגל אדום".

"פנו אליי ראשי הראשויות בצפון על מיגוניות, פניתי למשרד השיכון שהפנה אותי למשרד ראש הממשלה שאמר לחכות, הצפתי בקבינט החברתי כלכלי, היו הטחות והאשמות, למחרת פניתי לקרן פילנטרופית והבאנו תקציב והבאתי לראשי הרשויות לקנות מיגוניות. יש לי צוות שלם לאיתור מפעלים. כל הכבוד 'לקרן לידידות' אבל זה לא התפקיד שלהם, זה התפקיד של הממשלה, מיגוניות זה דבר שדורש כיס עמוק זה לא דבר זול".

על כך שבן גביר דורש להיכנס לקבינט המצומצם: "אנחנו לא אוהבים מה שקורה שם, אין אף אחד שמציג את הצד השני, מחשבה אחרת, כולם שם גדלו באותה קונספציה, צריך מישהו שיאתגר את המערכת ולא יתבייש וידע להגיד דברים אחרת. לפני ה-7.10 השר בן גביר, רצינו חיסולים ממוקדים בעזה, ואמרו שהוא לא מבין בביטחון ולא שירת בצה"ל. בסופו של דבר זה עניין של תפיסות וראינו שעד ה-6.10, יראו כולם את הפרוטוקולים שיצאו, כל ההכלה והתפיסה שמנסים לקנות שקט במתנות שאנחנו נותנים, זה דבר שלא כולם נגמלו ממנו אחרי ה-7.10. השר בן גביר יקיים דיון ונחשוב על דרכי הפעולה שלנו. אנחנו מתעקשים מהצד ההגיוני של הדבר הזה, בוודאי".

לסיום התייחס להיערכות לחודש הרמדאן: "אני יודע שהמשטרה מעבירה מדיניות אחרת, היום שוטר או אזרח יורים על מחבל ומקבלים צל"ש, פעם היו מעבירים לחקירה. תודעתית יש יותר מוטיבצי הלנהל זירה כשיש גיבוי. השר בן גביר הקים צוות הסתה בנוגע למחבלים פוטנציאליים, עוצרים אפילו כאלה שמסיתים ברשתות".

13/03/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90