ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
222

"אני לא בטוח שזה הזמן הנכון לתקוף את החזבאללה"

אלוף (מיל') נעם תיבון, לשעבר מפקד אוגדת איו"ש והגיס הצפוני: "אנחנו נשחקים, כבשנו את שיפא והם חוזרים. עכשיו האמריקאים גם כבר לא מחכים, הם יזרימו אספקה וזה לא יהיה יותר אמצעי לחץ של ישראל"


אלוף (מיל') נעם תיבון, לשעבר מפקד אוגדת איו"ש והגיס הצפוני: 

"בצפון יש למדינת ישראל 2 אפשרויות - או ללכת קדימה בכל הכוח עם התכנית האמריקאית שמדברת גם על הדרום וגם בצפון. אפשרות שנייה היא להיערך למבצע צבאי בלבנון, בגלל שאין לנו מספיק אוגדות אי אפשר לקיים את זה במקביל עם הדרום. היות והממשלה שלנו לא מתפקדת ונתניהו מסרב לעשות דיונים אסטרטגיים כי מה שחשוב לו זה רק השרידות הפוליטית שלו, יש לנו יישובים מופקרים שגם אף אחד לא מדבר איתם".

בנוסף טען: "אני לא בטוח שזה הזמן הנכון לתקוף את החזבאללה. יהיה צריך לעצור את הפעילות בדרום, לרכז שוב את המילואים, ואנחנו גם יודעים שהחזבאללה יותר חזק מהחמאס. מנהיגים אמיתיים בדר"כ מתמודדים עם המציאות בעיניים ומקבלים החלטות ופה לא מתקבלות שום החלטות. יש אי ודאות מאוד גדול בצפון.

המשיך וקישר את הביקורת להתנהלות בדרום: "הכל קשור לכך שיש פה מאמץ צבאי אדיר, צה"ל שהיה בשפל המדרגה ב-7.10 התאושש והביא הישגים אדירים, אבל אין פה החלטות מדיניות. בזה שלא מביאים חלופה לחמאס מנציחים את השלטון של החמאס. כל הקשקושים של ניצחון מוחלט זה ריק מתוכן, זה קופירייטרים. אנחנו נשחקים, כבשנו את שיפא והם חוזרים. עכשיו האמריקאים גם כבר לא מחכים, הם יזרימו אספקה וזה לא יהיה יותר אמצעי לחץ של ישראל. המחדל בצפון לא פחות גדול מהמחדל בדרום, צריך ללכת לבחירות והאנשים האלה צריכים ללכת הביתה. הביטחון הלאומי של מדינת ישראל מושתת על 4 רגליים, זה מה שהפך אותנו למדינה חזרה - כלכלה חזקה, צבא חזקה, ממשלה חזקה ותמיכה של מעצמה ולא כל הרגליים מתפקדות פה".

"האנשים יחזרו הביתה גם בדרום וגם בצפון כי העם שלנו יותר חזק מהממשלה הזאת". 

19/03/2024

נעם תיבון | צילום: גרשון אלינסון/פלאש90