השתתפות עצמית
עם ליאור רוזנפלד
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
348

"אנחנו מקימים 1,500 סטארטאפים להנצחת 1,500 ההרוגים"

השר לשעבר יזהר שי ששכל את בנו ב07/10: "כל מפעל הייטק כזה ינציח עפ"י דרכו את ההרוגים, זאת הדרך שלנו לזכור אותם בכל יום"


השר לשעבר יזהר שי ששכל את בנו ב07/10 שוחח עם ליאור רוזנפלד ברדיו צפון 104.5FM על מיזם 'Next October' להנצחת קורבנות המלחמה:

"ירון אורי שי הבן הצעיר שלנו נהרג בקרב גיבורים בכרם שלום ב-7.10, פעולות הגבורה של ירון וקמץ חיילים שאיתם הוא לחם הצילו מאות אזרחיות ואזרחים והוא יישאר לנצח גיבור שמסר את נפשו על המולדת".

"הרעיון התפתח וחשבנו על כך שננציח לא רק את הלוחמים אלא את כל הקורבנות מאז ה-7.10, למרבה הצער אנחנו כבר סופרים 1,500 קורבנות ולכל אחד מהם מגיע שננציח אותם ואת החותם המיוחד שהם השאירו בלב המשפחות שלהם וכך נוצר מיזם 'אוקטובר הבא', כי אוקטובר הבא חייב להיות טוב יותר".

"אנחנו רוצים שסטארטאפים יאמצו קורבנות, תינוקת שנרצחה, אישה שקיפחה את חייה, לוחם שנלחם - אנחנו רוצים שכל אלו יונצחו ואכן סטארטאפים לוקחים על עצמם מחויבות מוסרים לטווח ארוך. כל סטארטאפ בהתאם ליכולותיו, ככל שיצמחו ויגדלו. לירון שלנו ישכבר פינת הנצחה בחברה צעירה בשם 'פרי' שעוסקת בפתרונות לילדים מאובחני ADHD וכרגע פינת ההנצחה כוללת מדף יפה, ספר לזכרו ותמונות, צעיפים של הפועל, אנחנו כבר מדברים איתם על תכניות לשנה הבאה ועוד שנתיים-שלוש, כי החברה הזו תצמח". 

"הפרמדיקית הגיבורה עמית מן אומצה על ידי חברה שתנציח אותה בצורה מיוחדת, היא הייתה חובשת ופרמדיקית והיה לה אופי ורצונות וחלומות".

"חשוב לזכור שה לא רק מפעל הנצחה, יש פה גם עניין כלכלי עסקי, כל חברה כזו מהווה מקום עבודה ומייצרת הזדמנויות לתעסוקה, הכלכלה הישראלית שכ"כ צריכה אתה תנופה מחדש הזו, אנחנו מייצרים 1,500 מקומות שייצרו אח"כ עשרות ומאות ומאות אלפי מקומות עבודהוזו גם תרומה לכלכלה הישראלית. והדבר הלא פחות חשוב מכל אלה, זו התשובה הלאומית שלנו, קיבלנו את ברכת נשיא המדינה כי אנחנו נותנים פה תשובה ציונית הולמת לכל מי שבא להשמיד אותנו. הם באו להרוס ולשרוף ולהשמיד ואנחנו מקימים חדשנות. כל אחד מהמוצרים שהחברות האלו מייצרות ייתרמו לעולם טוב יותר".

על המשבר בעולם ההייטק אמר: "אנחנו כבר סופרים למעלה מ-500 חברות שפנו, שרוצות לאמץ, שרוצות לעזור, פניות מאוד נרגשות ממשפחות, ממשקיעים מחו"ל. אנחנו אכן במשבר אבל צריך להסתכל לו בעיניים, אין לנו ברירה אחרת, צריך להצמיח כלכלה גם על בסיס האסון הנורא. אנחנו בשיאו של כל המשבר הזה מקימים חברות, מדברים עם משקיעים, ממנים חברות. אני מדבר עם הרבה מאוד משקיעים מחו"ל, כולם מביעים עניין במה שקורה פה וכולם יודעים שבסופה של מלחמה, מגיעה פריחה כשאתה משקיע בתשתיות".

24/03/2024

יזהר שי | צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90