קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
236

"תפיסת מחבלים רבים בשיפא עוזרת מאד מבחינה מודיעינית בכלל ומקווים שגם בנושא החטופים"

בכיר שב"כ לשעבר, יוסי אמרוסי ("הביטחוניסטים"): "כבשנו את שיפא ואת צפון הרצועה, העברנו משם מיליון אנשים ועדיין נמצאים שם 200 אלף איש וזה דבר שלא צריך להיות".


"כבשנו את שיפא ואת צפון הרצועה, העברנו משם מיליון אנשים ועדיין נמצאים שם 300-200 אלף איש וזה דבר שלא צריך להיות. הם צריכים להיות מדרום לנחל עזה". כך אמר הבוקר, בכיר שב"כ לשעבר, יוסי אמרוסי ("הביטחוניסטים") בראיון ליואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm בכיר שב"כ לשעבר, יוסי אמרוסי, מה קורה בבית החולים שיפא ברצועת עזה, היינו שם וחזרנו, למה?

"קודם כל, חבל בכלל שיש אנשים בשיפא והוא עובד. כבשנו את שיפא ואת צפון הרצועה, העברנו משם מיליון אנשים ועדיין נמצאים שם 300-200 אלף איש וזה דבר שלא צריך להיות. הם צריכים להיות מדרום לנחל עזה. מה שקרה זה ששיפא, שחזר לפעילות כבית חולים, חזר לפעילות גם כמפקדת חמאס. אנשי חמאס וג'יהאד איסלאמי רבים מאד, מצאו מקלט בטוח יחסית,כי הם רגילים שצה"ל לא פוגע בית חולים. אחרי שהצטברו ידיעות שהוא מפקדת חמאס לכל דבר ויש מחבלים, צה"ל בפעולה יצירתית ומיוחדת, יצאו כלים של שייטת 13 בתוך 15 דקות הגיעו לבית החולים במהירות רבה והפתיעו את המחבלים. נתפסו כ-350 מחבלים מתוכם 160 הועברו לחקירה בישראל וידעו להצביע עליהם בוודאות כפעילי חמאס וג'יהאד אסלאמי".

כמה התפיסה של הרבה אנשי חמאס כעת עוזרת גם בנושא החטופים?

"מאד. עוזרת גם באופן כללי ומאד מקווים שזה עוזר גם בנושא החטופים, כי אלה אנשים שנמצאים ממש עכשיו בשטח. זה לא מחבל שעצרת באוקטובר כי אין לו מושג מה קורה עם החטופים אלא מחבל שנמצא עכשיו בשטח. מהחקירות שלהם עולה מודיעין שאנחנו קוראים לו "אוצר מודיעיני" ודרך המודיעין הזה מעבירים לחיל האוויר ולכוחות ביבשה. למשל, אחד המחבלים סיפר: "יצאנו מבית החולים, ירינו ירי רקטי וחזרנו לבית החולים כי ידענו ששם מקום יחסית בטוח. נתפסו שם ארכיונים של חמאס, נתפסו אפילו קלסרים שחמאס גנב ממעבר ארז. הלחימה ברצועת עזה מאד מסובכת. יש התמודדות עוד מעט חצי שנה. היו חיסולים ברפיח. חמאס הוא כוח צבאי וגם כוח שלטוני". 

רגע, מצד אחד מדברים על תקיפה ברפיח מצד שני יש כבר חיסולים ברפיח, איך זה מסתדר?

"החיסולים ברפיח זה דבר שהוא "לגיטימי" מבחינת ארצות הברית והעולם. מה שישראל מנסה לעשות עכשו זה לפגוע לא בזרוע הצבאית, לא במחבל שתופס אר.פי.ג'י. אלא במקביל לפגוע במשטרה, בקצינים, בפעילים בהגנה האזרחית שמנסים להשיב את השליטה של חמאס במרחב הציבורי וצה"ל החליט להילחם בניסיון של חמאס להחזיק במושכות. עוד נקודה מענינת. המחוסליםה אלה חוסלו בביתם זאת אומרת שהם לא ראו את עצמם יעדים לחיסול ולא הסתתרו במנהרות וזה מאד מאד חשוב לעשות את זה כי הם אלה שמשתלטים על משאיות סיוע ומעבירים לפעילי חמאס. אנחנו מנסים לפגוע בהם כדי לפגוע בחמאס שלא ישמש אלטרנטיבה שלטונית. חמאס צריך להיות מושמד".

מה החשיבות של חיסולו של מחמוד קוואסמה?

"מחמוד קאוואסמה פעיל חמאס פעיל מאד מחברון ששוחרר בעיסקת שליט וגורש לרצועת עזה. מ-2011 יחד עם חבריו שגורשו בנו את מטה הגדה. זה היה סוג של אסון. הוא הפעילו מאות ואולי אלפי פיגועים שהתרחשו מ-2011 ביהודה ושומרון.  הן היו מעבירים כסף, מלמדים דרך האינטרנט, איך להפעיל פיגועים, היו מחברים בין אנשים. מחמוד קאוואסמה היה מעורב מעזה בחטיפה וברצח של שלושת הנערים וטוב שסגרנו איתו את החשבון".

21/03/2024

צילום: פלאש90