גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
153

"המחנה הממלכתי על הנייר בקואליציה"

אושר שקלים (הליכוד) על חוק הגיוס: "אני מאוד מקווה שהוא יעבור" • הוסיף: "צריכים לנצח את המלחמה, זה עניין של שבועות, אפילו ימים"


ח"כ אושר שקלים (הליכוד) שוחח עם גדי נס ב-104.5fm על חוק הגיוס ובפתח דבריו אמר:"אני מאוד מקווה שהוא יעבור.  משוכנע שבסוף נמצא פתרון שיהיה מוסכם על כולם. חבל מאוד שעושים מזה קרקס פוליטי".

ח"כ שקלים מתח ביקורת על התנהלותו של השר יואב גלנט: "שר הביטחון חוטא לתפקידו, הוא מנצל את הנושא המלחמתי כדי להתעסק בפוליטיקה. אפשר לדחות את זה קצת לא יקרה שום דבר".

ח"כ שקלים סיפר:"החברה החרדית כן רוצים להתגייס ולתרום. ראינו את ההתגייסות המדהימה שלהם בתחילת המלחמה. בואו ניתן לזה קצת זמן, אנחנו צריכים לנצח את המלחמה. זה עניין של שבועות, אפילו ימים".

על השותפות עם המחנה הממלכתי בקואליציה אמר: "המחנה ממלכתי הם רק על הנייר בקואליציה, בפועל כל החלטה שמתקבלת, עוברת למרות ההתנגדות שלהם. הם לא היו שותפים בתקציב, הם לא היו איתנו בהדחה של ח"כ עופר כסיף, בני גנץ והשרים שלו כמעט ולא משתתפים על בסיס קבוע בישיבות הממשלה, גם כשיזמתי את הדחת חטיב יאסין הם לא שיתפו איתנו פעולה. בשביל מה הוא נמצא שם בקואליציה? עם כל הכבוד. הנסיעה החתרנית שלו לארה"ב שרק עשתה לנו נזק".

הוסיף: "אני חושב שצריך לצרף את גדעון סער וליברמן לקבינט המלחמה, לצרף את כל הכוחות של המחנה הלאומי, ולהרכיב ממשלה כמה שיותר רחבה שנהיה ממשלת 74 במקום 64, זה המספר החדש מבחינתי. חבל מאוד שבני גנץ מנצל את הבמה שנתנו לו בזמן המלחמה כדי להתעסק בפוליטיקה כל הזמן". 

אם חוק הגיוס יעבור במתכונת הזאת יהיה פה שבר.


"הייתה לפני כן את ממשלת  בנט, גנץ ולפיד, ובמשך שנה וחצי לא דיברו על חוק הגיוס, הם לא העבירו את זה כי הם רצו את החרדים איתם", והוסיף:"יש פה הרבה מאוד צביעות סביב הנושא של חוק הגיוס".

25/03/2024

צילום: רמי זרנגר, באדיבות ח"כ אושר שקלים