קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
223

"עד שצה"ל לא ייכנס למחנות המרכז ולרפיח הסיכוי לירי רקטות לדרום עדיין קיים"

יו"ר תנועת "הביטחוניסטים" תא"ל (מיל') אמיר אביבי: "זה שיש לנו גבול עם מדינה שיש איתה הסכם שלום לא אומר דבר. מספיק שנכנס טיל כתף שיכול להוריד מטוס אל-על ואנחנו בסרט אחר לגמרי".


"יש עדיין שישה גדודים שצה"ל עוד לא השמיד במחנות המרכז ושניים ברפיח ועד שצה"ל לא ייכנס לשם הסיכוי לירי רקטות לדרום עדיין קיים". כך אמר הבוקר יו"ר "הביטחוניסטים", תא"ל (מיל') אמיר אביבי, בראיון ליואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm.

 

איך קורה שאחרי מלחמה של כמעט חצי שנה, עדיין היו אתמול שיגורים לאשדוד?

 "השיגורים האלה אירוע מאזור דיר אל בלח, אזור שצה"ל עוד לא השתלט עליו, אזור של מחנות המרכז. מדברים הרבה זה שיש שישה גדודים שצה"ל עוד לא השמיד אותם. שניים באזור המרכז וארבעה ברפיח ועד שצה"ל לא ייכנס לשם כמו שהוא עשה בצפון ובחאן יונס הסיכוי לירי משמה עדיין קיים".

מה צה"ל עושה בפשיטות לבתי החולים ברצועת עזה ואיך הוא פועל? 

"יש אזורים שלמים בצפון שתושבים לא יכולים לשהות. 200 אלף התושבים והמחבלים הלכו והתקבצו באזור סביב בי"ח שיפא והניחו שצה"ל לא ייכנס לשם. הם התרכזו שם וצה"ל בפעילות מאד מאד מהירה כיתר את בית החולים, והתחיל לטהר אותו ממחבלים. פעולה מהירה ויפה ומעידה על חופש הפעולה של צה"ל, לחצות את עזה להגיע  במהירות של דקות להקיף את בית החולים. בתחילת הלחימה היו שם 3 אוגדות של צה"ל והתקדמנו בקצב של 100 מטר ביום. מה שעשה את ההבדל זה שפרקנו את הגדודים. צה"ל נהנה היום מחופש פעולה מאד רחב לנוע ממקום למקום וכרגע הפעולה ממוקדת מודיעין והוא פועל באותו אזור. הפעילות מאד דומה למה שעושים ביהודה ושומרון".

אנחנו שומעים על יותר הברחות אמל"ח בכמויות אדירות מגבול ירדן שנשלחו באיראן. איך זה משפיע על שאר זירות הלחימה שונות?

"יש פה תפיסה מאד גדולה של אמל"ח כתוצאה ממאמץ מתמשך של האיראנים להבריח דרך ירדן המון אמצעי לחימה מתקדמים ליהודה ושומרון. הגבול עם ירדן הוא הגבול הכי ארוך שלנו. אנחנו למדים שוב ושוב שזה שיש לנו גבול עם מדינה שיש לנו איתה הסכם שומרון לא אומר שום דבר על היכולת להבריח אמצעי לחימה. ראינו את זה גם ממצריים וגבול ירדן הוא גבול פרוץ".

כמה גדול החשש מחדירת מחבלים מירדן?

"מחבלים כבר חדרו מירדן, ביחוד בצד הצפוני שנושק לגבול עם סוריה ששם יש מיליציות איראניות והגבול הזהה דורש תשומת לב כי האיראנים מרכזים מאמץ גדול מאד במקביל לזירה העזתית, כי המצרים קצת הידקו את הבקרה מאז 7 באוקטובר. תחשוב שמספיק שנכנס טיל כתף אחד על מטוס אל-על ואנחנו בסרט אחר לגמרי. זה לא צחוק".

26/03/2024

צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90