ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
185

"לא חושב שאיבדנו את ההרתעה"

פרופ' אייל זיסר, סגן הרקטור וחבר סגל במרכז דיין לחקר מזה"ת, על המצב הבטחוני בצפון: "מה שקורה לתושבי הצפון לא מעניין אף אחד" • ומתח ביקורת על הממשלה: "המלחמה מתארכת כי מישהו רוצה לשרוד פוליטית"


פרופ' אייל זיסר, סגן הרקטור וחבר סגל במרכז דיין לחקר המזה"ת, שוחח עם ליאת רון ב-104.5fm על המצב הביטחוני בצפון, ואמר: "מה שקורה לתושבי הצפון לא מעניין אף אחד".

המומחה טען: "אנחנו רואים את המשך מה שאנחנו רואים מהיום הראשון של המלחמה, בלי ששום דבר קורה, זאת אומרת שום דבר משמעותי קורה. יש התכתשות לאורך גבול הצפון, אתמול אנחנו התקפנו באופן משמעותי מתחמים של חיזבאללה, הם כנראה הגיבו אנחנו ספגנו אבידות. מחר נעבור לבדר היום כאילו מה שקורה לתושבי הצפון לא מעניין אף אחד בממשלה הזאת".

פרופ' זיסר הצהיר כי"מהיום הראשון הבנו את הסיפור, חיזבאללה רוצה לעשות הצגה להטריל אותנו בצפון, הם מגיבים נקודתית ואנחנו מגיבים נקודתית".

עוד מתח הפרופ' זיסר מתח ביקורת על הממשלה: "המלחמה מתארכת ומתארכת כי מישהו כאן רוצה לשרוד פוליטית, לא משום סיבה מבצעית או שיקול מבצעי, אז אולי עד הבחירות? אז יגידו לנו שבגלל המלחמה לא עושים בחירות".

עוד אמר: "לא חושב שאיבדנו את ההרתעה, עובדה שחיזבאללה לא מסלים, לא עובר קווים אדומים הוא מאוד מקפיד על הקווים שסימנו לו, ואנחנו  מקפידים על הקווים שהם סימנו לנו".

בסיום דבריו אמר:"אני לא אומר שאיבדנו את ההרתעה אבל ברור שהמציאות הזאת לא הולכת לשום מקום, היא משרתת רק צרכי הישרדות פוליטיים וההימנעות מהחלטות לגבי המ קורה הלאה מדינית, צבאית, לאן הולכים מעבר למבצע צבאי מוצלח, ההימנעות מההחלטה גם בדרום וגם בצפון היא זו שמביאה אותנו לכאן".

27/03/2024

צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90