יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
188

"הכדור אצל ראש הממשלה - שחרר את החטופים"

מאהר בשארה האח התאום זאהר סאלח בשארה, שנהרג אתמול מפגיעת קטיושה, על האח: "זאהר אחי התאום כשאומרים מלח הארץ זה תפור עליו, זה האור, זה הפנס"


מאהר בשארה אחיו התאום של זאהר בשארה ז"ל תושב עין קנייא שנהרג אמש מפגיעת רקטה של חיזבאללה במפעל בקריית שמונה, שוחח עם יוסי מזרחי ב-104.5fm על תחושת הביטחון בצפון: "החשש קיים כל הזמן לצערי".עוד אמר: "האזור כולו מסוכן, בסופו של דבר אתה צריך להתפרנס, לחזור לשגרה".

מבחינת דרוזי מעין קניא ברמת הגולן, לעזוב לא בא בחשבון?

מאהר השיב: "חושב שאנשים פה, לא מתפנים כי כל הזמן הזה היה לנו את המחשבה שפה לא יורים, לא פוגעים. אבל לצערי בתקופה האחרונה יש לנו חשש שנתפנה, ואנחנו נפנה את עצמנו בצורה שאין מנוס, ואין ברירה, שאנחנו נהיים כמו האנשים בחזית".

חשבתם שפה לא פגועים כי פה זה דרוזים, ונסראללה איכפת לו יותר מהדרוזים מאשר אחרים?

"חשבנו. בהתחלה אתר אומר פה זה הדרוזים, והגולן הסורי כמו שאומרים. כבר לא מעניין אותו. אני חושב שנסראללה מעניין אותו לבנות את הסהר השיעי הפורה עד ביירות ולא מעניין אותו אף אחד".

מאהר בשארה סיפר על אחיו שנהרג אתמול: "זאהר, אחי התאום, אנו תאומים בני 38. כשאומרים מלח הארץ זה תפור עליו, זה האור זה הפנס".

 איזה לקחים הפקתם?

"לקחים, תשמע, העניין של לקחים זה להקשיב לפיקוד העורף. הנושא הזה מלמד אותנו להיות יוצר זהירים. אנשים כבר מפחדים לעבוד, ולהישאר בבית ולשמור על עצמם. המצב כבר מפחיד ומדאיג. והנושא הפךך להיות אתגר, זה כדור גלג הולך ומתגלג,

 

לסיום

"אני רוצה לקרוא לממשלה ולכל הגורמים הרלוונטיים בממשלה, שאני כאדם, חושב שנכון ליישם את מצוות פדיון שבויים. אין ברירה, עכשיו אחי נפטר ומת ועוד הרבה אנשים נרצחו, אני פונה לראש הממשלה יש אנשים שנמצאים בשבי רעבים, ערומים וצמאים במרתפים שמתים כל יום אלף פעמים. הכדור אצלך ראש הממשלה תשחרר את החטופים ותיישם את מצוות פדיון השבויים".

 

לסיום אמר: "בתקווה שהנושא הזה ירגיע את המצב".

 

 

 

28/03/2024

ישראל במלחמה | צילום: אייל מרגולין/פלאש90