ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
176

"הדרכים שלנו נראות אגרסיביות אבל הן כלום לעומת מה שהיקרים שלנו עוברים"

עידית אוהל, אמא של אלון החטוף לעזה על הנוכחות בהפגנות לשחרור החטופים: "כ-90 אחוז מהעם אתנו, שלא יוצאים לרחובות זה לא אומר"


עידית אוהל, אמא של אלון החטוף לעזה, שוחחה עם ליאת רון ב-104.5fm על התמודדותה האישית כאם לחטוף בשבי חמאס, בפתח דבריה אמרה: "אנחנו בתקופה לא פשוטה, אוטוטו חצי שנה, וההרגשה היא שקצת עומדים במקום, וההרגשה היא קשה. כל יום שעובר לא פשוט לחשוב מה עובר על אלון ושאר החטופים. את תופסת אותי עכשיו בכנסת, הגגעתי בשביל שיראו אותנו".

עידית שיתפה בסיפור חטיפת בנה אלון מהמסיבה ברעים:"אלון נחטף מהמיגונית במסיבה ברעים, נחטף בעודו בחיים, שלם ובריא. אחרי שנזרקו רימונים ורימון אחד התפוצץ בתוך המיגונית חמאס שלף שלושה אנשים, ביניהם אלון. הם היו 29 במיגונית הזו, מתוכם 7 שרדו ו-4 נחטפו, השאר נרצחו. חמאס שיחרר סרטון של האירוע, של החטיפה עצמה, ולפי זה אנחנו יודעים שהוא נחטף על ידי החמאס".

שמעתם עליו מחטופים שחזרו?

"כל מי ששב לא היה מהאזור הזה. אלון היום בן 23, הוא נחטף בגיל 22, בפברואר הוא חגג יומולדת אם אפשר להגיד 'חגג'", האם שיתפה: "אני בתקווה, יש לי את החושים שלי בתור אמא שהוא חי ונושם והוא בסדר, ומנסה לשרוד כל דקה. אנחנו צריכים את העם איתנו. את משפחות החטופים, מה שמעניין אותנו זה החזרת היקרים שלנו, שלא יהיה בלבול".

עוד אמרה אוהל: "אני מצטרפת לקריאה להחזיר אותם הביתה, ושביבי ייתן מנדט למי שמתעסק בלהחזיר אותם".

יש בך כעס כלפי הממשלה?

"אני כועסת על זה שיש דברים שנאמרים שהם לא נכונים, למשל שהמשפחות מפוצלות, אנחנו לא, אנחנו אחידים מאוד ברצון להחזיר החטופים. אנחנו צריכים את הממשלה איתנו".

עוד אמרה: "כבר חצי שנה יש נשים שממשיכות להיאנס, יש חטופים שלא מקבלים שום מענה הומניטרי. לפעמים הדרכים שלנו נראות קצת אגרסיביות אבל הן כלום לעומת מה שהיקרים שלי עוברים בשבי".

אם החטוף הצהירה: "כ-90 אחוז מהעם איתנו, זה שלא יוצאים לרחובות זה לא אומר".

בסיום דבריה אמרה: "ללא החזרת החטופים אין ניצחון, הניצחון הוא בהחזרתם. אנחנו לא משאירים אף אחד מאחור. ובפסח הזה אנחנו מבקשים מכל משפחה לשים בבקשה עוד כיסא ריק".

01/04/2024

צילום: אבשלום ששוני/פלאש90