גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
68

"אנחנו במערכה קשה ותנאי מרכזי לנצח, זה אחדות"

שר העלייה והקליטה אופיר סופר (הציונות הדתית) על ההפגנות למען החטופים: "יש צורה למחלוקת בשגרה, ויש צורה למחלוקת במלחמה" • על הזנחת הצפון אמר: "אנחנו עדיין מרוכזים בדרום, זה הסיפור האמיתי"


שר העלייה והקליטה, הציונות הדתית, אופיר סופר שוחח עם גדי נס ב-104.5fm על המצב הביטחוני בצפון ואמר: "המערכה בצפון היא קשה. זה נראה בלי נגמר, וזה לא נעים בלשון המעטה, אני מדבר על תושבי הצפון".

השר הודה :"אנחנו עדיין מרוכזים בדרום, זה הסיפור האמיתי. אני חושב שכרגע נכון להמשיך למקד את העניין בדרום. ואין ספק שבזמן הקרוב נצטרך להתמקד בצפון".

עוד אמר: "רוצה להגיד דבר בעיניי חשוב, אנחנו במערכה קשה, אולי ישראל לא ידעה כמותה מעולם. אנחנו צריכים לנצח בה, תנאי מרכזי לנצח בה זה אחדות בלעדיה לא ננצח. בשביל להשיב את החטופים ולנצח את חמאס אנחנו צריכים אחדות. יש צורה למחלוקת בשגרה, ויש צורה למחלוקת במלחמה".

על עמדתו בנוגע לסוגיית חוק הגיוס השיב "צריך לעשות את הדברים בשום שכל". 

שר הקליטה והעלייה הבהיר כי לדעתו ישנם צעדים שניתן לנקוט בהם כיום: "אני חושב שיש דברים שכן ניתנים ליישום מיידי. אני חושב שאפשר להכפיל את מספר המתגייסים החרדים תוך תקופה קצרה זה יהווה 25 אחוז מבוגרי החינוך החרדי. זה דבר שיכול להיות התחלה טובה".

02/04/2024

צילום: הדס פרוש/פלאש90