גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
129

"אין חופש ביטוי לשופרות של חמאס במדינת ישראל"

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי על סגירת ערוץ 'אל ג'זירה': " זה יהיה מהלך היסטורי, ניסו לעשות את זה הרבה שנים וזה יוצא לפועל" • כתושב עוטף עזה שפונה מביתו אמר: "נותנים גיבוי מלא לממשלה"


שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי שוחח עם גדי נס ב-104.5fm על סגירת ערוץ התקשורת 'אל ג'זירה' בפתח דבריו אמר: "תמונת ניצחון ראשונה, עדיין לא הניצחון המוחלט". השר קרעי חשף את הנעשה מאחורי הקלעים: "הם חושבים שיש לאותם גופים חופש ביטוי במדינה שלנו. אמרתי להם: 'אין חופש ביטוי לשופרות של החמאס במדינת ישראל', והיועצים המשפטיים כל הבעיה שלהם זה הגנה על חופש הביטוי. בסופו של דבר הצלחנו להכריע את הסיפור הזה. הם הכניסו כל מיני איזונים מופרכים, אבל אנחנו צריכים את הכלי הזה במיידי, יש דרישות בטחוניות, הדבר הזה גורם לפגיעה בביטחון המדינה, בלוחמי צה"ל, הם גורמים להסתה בקרב ערביי ישראל וערביי יו"ש".

שר התקשורת סיפר כי: "65 עיתונאיים מהערוץ מחזיקים בתעודות עיתונאים מלע"מ, לעיתונות ממשלתית. יש להם משרדים בירושלים, כל העיתונאיים האלה יוחרמו להם התעודות הלע"מ יוחרם ציוד השידורים מהמשרדים שלהם, הערוץ יירד מהפלטפורמות המשודרות, ייסגרו אתרי האינטרנט שלהם בישראל, כרגע יש לנו כלי מהיר ויעיל שיאפשר לטפל בזה, להסיר את האיום על מדינת ישראל שפוגע פגיעה ממשית בביטחון המדינה". לסיכום אמר: "לא יהיה כאן מקום לשופרות של החמאס בשעת מלחמה, בסופו של דבר הצלחנו להכריע את הסיפור הזה. הדבר הזה גורם לפגיעה בביטחון המדינה, ביטחון בצה"ל, להסתה בקרב ערביי ישראל וערביי יו"ש".

הוסיף לבסוף: "רה"מ הודיע אתמול שהוא מתכוון לפעול בהקדם האפשרי לסגור את 'אל ג'זירה. זה יהיה מהלך היסטורי. ניסו לעשות את זה הרבה שנים וזה יוצא לפועל".

שר התקשורת מתח ביקורת על ניצחון יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, על ראשות מפלגת יש עתיד: "לפיד בחר את חברי הגוף הבוחר, הוא מינה אותם. ואלה שהוא מינה יוצאים כנגדו 50 אחוז מתוכם כמעט, אומרים לו 'אתה לא ראוי להמשיך לכהן'".

השר התייחס לביקורת החריפה שנמתחה על היציאה לפגרה של הכנסת: "זה לא פגרה, אין פגרה באמת, תבוא לכנסת אתה תראה את ועדות הכנסת ממשיכות לעבוד, אנחנו זמינים 24 שעות, הפגרה היא שאין קידום הצעות חוק חדשות, כל שאר הפעולות ממשיכות כרגיל".

השר התייחס לקריאות לבחירות בהפגנות : "לבוא עכשיו בשעת מלחמה בהפקרות מוחלטת, לגרום לכך שמדינת ישראל תיכנס לתוהו ובוהו, זה חוסר אחריות וחוסר הבנה גם של התפקיד הציבורי, של נבחר ציבור, גם של האופוזיציה. המדינה היא מעל הכל. הביטחון ורווחה של התושבים. מי שבתקופת מלחמה מנסה לעשות הון פוליטי ולדאוג לאינטרסים הפוליטיים שלו זה בושה וחרפה".

לסיום התייחס למצב תושבי הדרום המפונים מבתיהם בצל המלחמה: "אני תושב עזה הייתי מפונה מספר חודשים מהבית. אנחנו נותנים גיבוי מלא לממשלה".

02/04/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90