גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
144

"לא ראיתי אף אחד שאומר 'אלימות השמאלנים"

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) בקריאה למוחים בהפגנה בירושלים (ג'): "לכל אחד ואחת שהפגינו שם זה בסדר שאתם כועסים, יהיה זמן אחר כך להפגין, אין לנו את הפריבילגיה עכשיו"


ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית)  שוחח עם גדי נס ב-104.5fm בפתח דבריו התייחס להפגנה שהייתה אתמול (ג') למען שחרור החטופים מול מעון רה"מ בה נרשמו אירועים חריגים כשהמוחים ניסו לפרוץ לפנימה:"מההיכרות שלנו את ראש השב"כ בשנה האחרונה, אם הוא יוצא ומוציא כזו אמירה חריפה, באמת נחצו כל הקווים", הוסיף:"אם יש כאן איום על חייו של רה"מ זה אירוע שהוא דרמטי בסדר גודל", אני לא יכול לדמיין את כל האויבים שלנו רואים את התמונות מאתמול ומתחילים לחגוג".

סוכות הביע את דעתו על המוחים בהפגנה:"זה אירוע שהוא בעיניי איום ונורא, הם לא מבינים את האירוע שבו אנחנו חיים, לא מבינים את הסיטואציה שמדינת ישראל נמצאת תחת איום קיומי. את האויבים שלנו לא מעניין עם אדם הוא תומך בביבי או לא, הם רוצים להרוג ולטבוח, ולשרוף גופות, ולאנוס את כולנו, בלי שום הבדל. כשמחבלי הנוחבה הגיעו ליישובי עוטף עזה, הם הגיעו  גם לבתים של אנשים שהיו עוזרים לעזתים להגיע לבתי חולים".

הוסיף:"חושב שאנחנו נמצאים במציאות ביטחונית אולי הכי קשה שהייתה בטח מהקשות ביותר של מדינת ישראל, אנחנו מדינת חוק, אין פה מקום לדברים האלה. מחאות הן לגיטימיות. אבל אני חושב שההפגנה בעת הזאת היא טעות, למרות שהיא לגיטמית. ועקץ: "לא ראיתי אף אחד שאומר 'אלימות השמאלנים'.

ח"כ סוכות טען: "על הסיפור שלא נכנסים לרפיח מחנה הימין היה צריך לצאת לרחובות. אבל בסוף מבינים שזה מלחמה יותר גדולה מאיתנו".

ח"כ התייחס לחברה הערבית בישראל והייצוג שלה בכנסת: אם החברה הערבית בישראל רוצה לחיות פה בשותפות, אהלן וסהלן אבל, אם אלו הנציגים שלה, יש להם עשרה מנדטים, זה לא מספר קטן. אני נמצא בכנסת, כמעט כל חוק של מאבק בטרור, מפלגות חד"ש, תע"ל ורע"ם, מצביעות נגד, הם נגד המאבק בטרור. כדי שקהל המצביעים שלהם ייראו שהם הצביעו נגד".

בסיום דבריו אמר: "אין לנו את הפריבילגיה לריב אחד עם השני, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו, לכל אחד ואחת שהפגינו שם אתמול בערב, זה בסדר שאתם כועסים, יהיה זמן אחר כך, אין לנו את הפרביליגה עכשיו לעשות את זה".

03/04/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90