ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
108

"הבעיה שלנו זה רה"מ, הוא לא יודע מה הוא עושה"

אלוף (מיל') גיא צור, על המלחמה בחמאס ופתרון לבעיה הפלסטינית: "יש על השולחן הצעה של קואליציה בין-לאומית, עם שלום עם סעודיה, עם תמיכה אמריקאית בלי התחייבות למדינה"


מפקד זרוע היבשה וראש חטיבת התכנון לשעבר, האלוף (מיל') גיא צור שוחח עם ליאת רון ב-104.5fm והתייחס לאפשרות של התפתחות מלחמה בגבול הצפוני, מול חיזבאללה ואמר: "חושב שמתחילת הלחימה, כמעט חצי שנה, ועד היום, הוכח שהאינטרסים של ישראל וחיזבאללה היא לא להיכנס למלחמה כוללת. מהסיבה היא ששני הצדדים יספגו פגיעה קשה, הרי לא נשמיד את חיזבאללה, והם לא ישמידו אותנו, ולכן האינטרס של שנינו זה להגיע להסדר כדי שלא נגיע למלחמה כוללת".

האלוף (מיל') ביקר בחריפות את רה"מ בנימין נתניהו:"פה נמדדת ההרתעה של מדינת ישראל, היה צריך לקחת את ההישג הצבאי ולהפוך אותו להישג מדיני בגלל שיקולים פוליטיים של נתניהו הוא רוצה להאריך את המלחמה".

לגבי פתרון הבעיה הפלסטינית וסיום המלחמה הציע: "יש על השולחן הצעה של קואליציה בין-לאומית, עם שלום עם סעודיה, עם תמיכה אמריקאית בלי התחייבות למדינה. זה כל מנהיג נורמלי היה לוקח בשתי הידיים. ואז חמאס היה מאבד את השליטה, את שלטונו, והז הדבר שהכי מפחיד אותו".

"אם חיזבאללה יראה שישראל מתכוננת למלחמה נגדו, אני מעריך, שהוא היה עושה מאמץ להסדר, הבעיה שלנו כרגע זה רה"מ, כי הוא פשוט לא יודע מה הוא עושה".

בסיום דבריו אמר:"גנץ ואייזנקוט צריכים לשים קו אדום עכשיו, בנקודת הזמן הזו היא קסוס בלי או נראה דברים שנעשים ברצינות בשביל להחזיר את החטופים או לצאת ממהמשלה".

03/04/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90