קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
325

"היתה לנו הזדמנות לפגיעה משמעותית עם נראות כמו להשמיד שדה נפט שהעשן ייתמר שבועיים"

בכיר שב"כ לשעבר, יוסי אמרוסי (תנועת 'הביטחוניסטים'): "שחרור כל האסירים אצלנו, לא יביא לשחרור החטופים. התנאי הראשון והבסיסי של סינוואר זה להפסיק את המלחמה. אז מה עשינו?"


"היתה לנו הזדמנות לפגיעה משמעותית בראש הנחש עם נראות כמו להשמיד שדה נפט שהעשן ייתמר במשך שבועיים. בעולם הערבי יש משמעות לניראות". כך אמר הבוקר בכיר שב"כ לשעבר יוסי אמרוסי ("הביטחוניסטים") בראיון ליואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 1045fm בכיר שב"כ לשעבר יוסי  אמרוסי ("הביטחוניסטים"), מערכת הביטחון שלנו מקבלת הרבה מחמאות על התקיפה הממוקדת באיראן ומיוחסת לישראל לכאורה.

"יש לנו אוייב 45 שנה מנסה להשמיד אותנו באמצעות זרועות התמנון שלו, חמאס, חזבאללה, חות'ים וכל השלוחו שלו ועושה את זה בעמימות כדי שלא נפגע בגרעין האיראני. ב-14.4 הוא טעה וחרג מהמדיניות שלו ופעל ישירות ובעוצמה נגד ישראל במתקפת הטילים. הפעולה שעשה, לא היתה כדי להציג יכולת או כדי להפחיד אותנו אלא על מנת להרוג כמה שיותר אצלנו. הוא לקח בחשבון את ההגנה האווירית שלנו. לכן אני חושב שהיתה ואולי עדיין נמצאת הזדמנות פז להכות בראש הנחש שנקרית בדרכך פעם ב-40 שנה, כדי לפגוע בגרעין האיראני כדי לא להשאיר את הבעיה לנכדים שלנו, כי הבעיה הזאת לא תיעלם".

תסביר איך?

"אני לא משתמש במילה "דרדל'ה" אבל היינו צריכים לפגוע בצורה יותר משמעותית עם ניראות. למשל, תשמיד להם שדה נפט ונותן לעשן השחור להיתמר שבועיים בשמי טהרן, איראן תיפגע כלכלית, כל העולם המוסלמי רואה. הכי חשוב העם האיראני שמתנגד למשטר רואה. אנחנו כאילו חזרנו לקונספציה של הכלה ומידתיות. אסור לנו יותר, להכיל ולהגיב במידתיות, אלא להגיב בחוסר מידתיות. חמאס הסביר לנו את זה יפה מאד ב-7 באוקטובר. היינו צריכים להגיב בצורה יותר משמעותית אבל לא לפתוח במלחמה כוללת. האיראנים הבינו שאנחנו מסוגלים לפגוע בדיוק רב במטרה מסוימת אבל בעולם הערבי יש משמעות לניראות גם אם היינו תוקפים בצורה יותר משמעותית לא היינו זוכים לתגובה איראנית נוספת".

נוצר הרושם עיסקת החטופים הולכת ומתמסמסת והסיכוי לעיסקה הולך ומתרחק למרבה הצער.

"לפעמים אנחנו לא שומעים בתקשורת ואני מקווה שדברים מתרחשים בחדרי חדרים. יש לנו אוייב שהחשיבה שלו אחרת, לא מענין אותו חיי אדם. לפי הדת שלו אסור לו להתפשר. אני מוכן לשחרר אסירים רבים. זה לא יפתור את הבעיה. אחרי שתחזיר אסירים ושחררת את החטופים אתה משאיר את חמאס חי וקיים. הוא ימישך לירות טילים אז מה עשינו? לא מבין למה לא כובשים את רפיח. רק הלחץ הצבאי יגרום ליחיא סינואר להתגמש. הדבר היחידי. אחרת הוא יכול להמשיך ככה עוד שנה שנתיים למה שיפסיק? התנאי הראשון של סינואר להפסיק את המלחמה. הירי יימשך בעוטף אם ננטוש את השטח. אנחנו צריכים להגיע למצב שזוהי מלחמת עזה האחרונה". 

21/04/2024

יירוט טיל שנורה מאיראן | צילום: וויסאם השלמון/פלאש90