יוסי מזרחי
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
230

"גנץ ואייזנקוט אשמים בעיני- ההיסטוריה תשפוט אותם"

זהירו (שחר מור) אחיינו של אברהם מונדר החטוף בעזה: " נמאס לי מאדם שמתפטר מתפקיד ומספר לי מה היה" • על ההרחקה ל-15 יום מהפגנות לא חוקיות :"זה משהו שהשוטר יכול להכריז עליה באותה השנייה- יש נשק לשוטרים"


זהירו (שחר מור), אחיינו של אברהם מונדר החטוף בעזה,  שוחח עם יוסי מזרחי ב-104.5fm על ההרחקה שקיבל אתמול מהפגנות לא חוקיות, לאחר שנחקר אתמול במשטרה בעקבות הפגנה סוערת שהתקיימה לפני יומיים מול הקרייה בתל אביב.

"הורחקתי מהפגנות לא חוקיות ל-15 יום, אתמול, עקב חקירת משטרה", זהירו שיתף בהתלבטות: "חשבתי ארוכות אם לחתום או לא, ואחרי שיחה עם עו"ד החלטתי שזה קרב קטן מדי לנהל אותו". הבהיר, "הפגנה לא חוקית זה משהו שהשוטר יכול להכריז עליה באותה השנייה-  יש נשק בידי השוטרים".

כנשאל האם משטרת ישראל דרשה ממנו לא להפגין למען שחרור דודו, השיב: "לא, היא דורשת ממני לא להיכנס להפגנות לא חוקיות, אתה יודע שוטר יכול להחליט על זה באותה שנייה זה משהו שהם צריכים לעשות בשביל המדרג שלהם כדי שאחרי ההכרזה הזו הם יוכלו להפעיל אלימות, לפני ההכרזה אסור להם- זאת אומרת שיש נשקט בידי השוטרים", הוסיף: "אז עכשיו במשך שבועיים ברגע שההפגנה תהפוך ללא חוקית אני צריך להיעלם, לא יודע איך זה יקרה"

"יהיו לי מספיק במות חוקיות להופיע בהן בשבועיים הקרובים". עוד טען: "מה שקובע את עוצמת האלימות בהפגנות, מניסיוני בחודשים האחרונים, זה הכל תלוי במפקד בשטח והחלטותיו", המשיך, "כל פעם שיש הפגנה, במיוחד מוצ"שים, אפשר לראות מה ההחלטה של המשטרה, האם היא רוצה להבעיר את המפגינים. תיראה פרשים גורמים לאלימות, גם אם יש שלושה סוסים בקצה הרחוב- הרחוב אלים, זה בלתי ניתן להפרדה". זהירו הדגיש: "זה אלימות מובלעת ופרונטלית כל הזמן, ומספיק שאחד הצעירים ירגיש מותקף וידחוף קשיש, שיכול היה להיות אבא שלו, ועזרה מפגינים ליד יידלקו ובצדק".

האחיין עוד הביע את מורת רוחו מכניסתם של השרים מטע מפלגת 'המחנה הממלכתי':"גנץ ואייזנקוט אשמים בעיני, הם נכנסו למטרה מסויימת, עברו 7 חודשים ואין פעולה צבאית לשחרור החטופים". עוד אמר: "ההיסטוריה תשפוט אותם. הם מחרישים. נמאס לי מאדם שמתפטר מתפקיד ומספר לי את הסודות של מה היה". וציין: "עם גדי אישית אני לא דיברתי מעולם, אני יכול לומר לך מה גנץ אומר לי, דיברתי איתו מספר פעמים, 'אנחנו עושים את מרב המאמצים, אנחנו עושים הכל, בלעדינו יהיה יותר גרוע".

זהירו, שדודו שבוי בשבי חמאס בעזה מה-7 לאוקטובר ביקר בחריפות את השרים: "ההיסטוריה תישפוט אותם, הנכדים שלהם ישפטו אותם, פה נמדד הבן אדם, האם אתה מחריש לנוכח עוול נוראי כי אתה חושב שהבן אדם ה'עוד יותר גרוע' יתפוס את השלטון או שאתה קם ואומר 'לא מה פתאום'. והם מחרישים. נמאס לי לשמוע חודש אחרי שהבן אדם מפתטר מהתפקיד שהוא מספר לי סודות 'איזה נורא היה'- אתם רואים דברים מסויימים? תדברו עליהם עכשיו, זו חובתכם, גם אם אתם עובדים אצלו, לכל הפחות".

את מזכיר ההגנה האמריקני, אנתוני בלינקן פגש כשיצא מחקירה במשטרה וסיפר כי התרשם: "שזה באמת מעניין אותו",הוסיף: "הכיוון האופטימי שלי זה בלינקן וביידן",כשנשאל מדוע דווקא הם? השיב, "הרצון שלהם זה לסגור את העניין הזה". וסיכם: "גנץ ואייזנקוט אשמים בעיניי, הם נכנסו בשביל לבצע פעולה מסוימת שלרה"מ, בנימין נתניהו, יהיה יותר מרחב תמרון כראש ממשלה בפעולתו הצבאית לשחרור החטופים. ככה הבנתי את זה. עברו שבעה חודשים, שחרור החטופים בפעולה צבאית - יוק! אז למה אתם יושבים שם?"

02/05/2024

למצולם אין קשר לנאמר | צילום: מרים אלסטר/פלאש90