ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
197

"הפתרון לאיום של חיזבאללה הוא להסיר את האיום"

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) על המיגון בצפון: "חושב שמדינת ישראל צריכה להשקיע בהסרת האיום ופחות במיגון, ברגע שיש מיגון- פחות נלחמים"


יו"ר ועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון לענייני יו"ש, ח"כ צבי סוכות (עוצמה יהודית) שוחח עם ליאת רון ב-104.5fm על המצב בצפון.
בפתח השיחה שיתף: "אני מדבר איתך מסיור במטולה, מזעזע לראות מה שעובר על העיר הזו בימים אלה".

כשנשאל על דבריו 'שאין צורך למגן את הצפון, צריך לגנוז את התוכנית כי היא עושה יותר נזק מתועלת', השיב סוכות כי:"לא אמרתי שאין צורך למגן, אמרתי שאם מדינת ישראל תשקיע בלהגן במקום להסיר את האיום התוצאה תהיה שנצטרך למגן את כל המדינה".

הפתרון לאיום של חיזבאללה הוא להסיר את האיום - להילחם בו".

"חושב שכמדיניות ממשלה אנחנו צריכים להגיד לתושבי הצפון אנחנו צריכים להילחם ולהסיר את האיום".

עוד אמר יו"ר ועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון לענייני יו"ש: "חושב שמדינת ישראל צריכה להשקיע בהסרת האיום ופחות במיגון", הוסיף: "ברגע שיש מיגון- פחות נלחמים".

אין תושבים כי אין מיגון.

ח"כ סוכות השיב: "לצערי זה רחוק מאוד מהמציאות, אף אחד לא רוצה לגור בזמן שיש טילים גם אם היה ממד. זה יעיל אם פורצת מלחמה ביימה הראשונה".

היה צריך לפנות את היישובים? "וודאי כי לא הסרנו את האיום של חיזבאללה מראש, כל עוד האיום קיים אנחנו לא יכולים להרשות לתושבים להיפגע. אם מדינת ישראל הייתה מטפלת באיום של חיזבאללה ולא בורחת מלבנון בשנת 2000, ולא אח"כ ב-2006 מסיימת עם החלטה אומללה של סיום לחימה שנותנת לחיזבאללה להתעצם ולא תוקפת אותו כל השנים- לא היינו צריכים לפנות תושבים".

המשיך: "מאז שהתחילו כל הרעיונות ההזויים האלה של אוסלו ובדרך אחרי ההתנתקות עזה הפכה להיות חמאסטאן", והוסיף: "מאז שברחנו מלבנון לבנון הפכה להיות מדינת הטרור הכי גדולה בעולם שמאיימת על כל מדינה ישראל".

על הפנייה לשר הביטחון לשלש את כמות הנשקים הארוכים ביו"ש אמר:"כל עוד יש איום בוודאי שאנחנו צריכים למגן, גם לדאוג לתושבים במקומות שיש עליהם איום, אבל התפקיד שלנו כמדינת ישראל זה להבטיח שלא יהיה איום", עוד הוסיף: "אנחנו צריכים לעבור להתקפה, לא להתמודד איתו בלשפוך כסף על עוד ממדים ועוד מקלטים".

"תפקידי כנציג ציבור וח"כ לעשות כל מה שאני יכול כדי שהאיום הזה יוסר", ציין.

איך? תפרק את הממשלה?

"יש לנו הרבה מאוד מנופי השפעה בתוך הממשלה, וכן, מדינת ישראל צריכה לצאת למלחמה מול חיזבאללה כדי להסיר את האיום הזה- אין דרך אחרת, זה לא יקרה בהסכם, חיזבאללה לא יתפרק מרצונו- אנחנו צריכים להסיר את האיום הזה ואם צריך לקחת שטח מלבנון- אז לקחת שטח מלבנון". המשיך: "כל מה שיפרק את הכח של חיזבאללה וירחיק אותם מטרים רבים מהעיירות זה מה שאנחנו צריכים לעשות".


בסיום דבריו התייחס לאיום שלו לפרק את הממשלה ואמר: "לא רואה כרגע סיבה לפרק את הממשלה, אם אני ארגיש שהממשלה מועלת בתפקידה- לא אהיה חלק ממנה".

12/05/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90