קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
306

"אם החלטת ראש הממשלה לא תובא תוך 24 שעות לאישור ולא תיכנס לביצוע, אני מנתק מגע"

ראש מ.א. מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות משה דוידוביץ': "השאלה הכי חשובה ששאלתי את ראש הממשלה היא מתי מחזירים את התושבים הביתה, עליה לא קיבלתי תשובה"


"אם החלטת ראש הממשלה לא תובא תוך 24 שעות כפי שסיכמנו לאישור הממשלה ולא תיכנס לדיונים אינטנסיביים לביצוע, אני כראש מועצת מטה אשר מנתק מגע". כך אמר הבוקר ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות משה דוידוביץ' בראיון ליואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm.

 

משה דוידוביץ', ראש מ.א. מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות, האם לראש הממשלה יהיה ראש לטפל בהבטחה שהציע לכם כשעל ראשו פרשת צווי המעצר? 

"אני לא מצפה שלראש הממשלה יהיה זמן לטפל בהצעה זו אחרת בשביל זה יש ערב רב פקידי ממשלה. 

הוא הבטיח שבתוך 48 שעות יהיה פתרון מיידי. מה הוא הבטיח?

"רוה"מ הנחה ב-23 בינואר 24, שבתוך עשרה ימים תובא החלטת ממשלה. ההחלטה הזאת התמסמסה, נמרחה. כל הרשויות המפונות יצאו למחות בצמתים ביום העצמאות. הסבל של כל תושבי קו העימות וסיוע של התקשורת הוביל להזמנה אל ראש הממשלה".

למה הוא לא הגיע לצפון כדי לראות שהחלק הזה לא שייך ללבנון?

"היה לי ארסנל של שאלות וסוגיות שרציתי לשאול שאת השאלה הזאת לא שאלתי".

מה היתה השאלה שבעיניך היתה הכי חשובה ששאלת אותו?

"השאלה הכי חשובה שלדאבוני הרב לא קיבלתי עליה תשובה מתי מחזירים את התושבים הביתה ובאיזה תצורה. במלים אחרות: הביטחון של תושבי קו העימות, מתי תסתיים הסאגה הזאת של ירי בלתי פוסק לעבר ישובינו ובתינו".

אז מה הוא הבטיח בעצם, מה שהוא רצה? מה למעשה הוא הבטיח שיהיה תוך 48 שעות? 

"אני כמרכז הבעיה של קו העימות, קצנו מחליפת טיוטות מאוסה לעוסה, ולא רלוונטית. הוא קידם הצעת מחליטים של בלי להיוועץ איתנו בצורה רצינית. בסופו של יום ראש הממשלה הינחה אתמנכ"ל וצוות האוצר לשבת איתנו עד שיצא עשן לבן, לתוכנית שמקובלת עלינו. מבחינתו זה היה ייהרג ובל יעבור וגם נתן דוגמאות מה הוא עשה בעבר כשר אוצר".

בהודעת המשרד לתקשורת נאמר שהוא יעביר את החלטה למי שצריך וידאג שבתוך 48 שעות במיידי.

"יש תקציב בסך מיליארד ש"ח לשנת 2024 שמצוין בתקציב המדינה כתקציב תוספתי לקו העימות. הענין הוא איך תהיה חלוקת התקציב, לאיזה סעיפים הוא יופנה ומה התובנות שתצאנה"

אתה איש עתיר ניסיון, אתה מאמין לראש הממשלה אחרי הפגישה שלכם איתו?

"אני רוצה להיות מעשי, לתת הזדמנות אחרונה לטובת התושבים המוכים כל כך. ניתן למשרד ראש הממשלה ולפקידות הבכירה ניתן הזדמנות להוכיח שיש כאן הזדמנות אמיתית. אני לא עוסק באמונה".

דוד אזולאי ראש מועצה מטולה, החרים את הפגישה ואמר לי אתמול שהוא לא מאמין לנתניהו.

"דוד אזולאי חבר טוב שלי ואני לא מקנא בו. תפקידי לחתור למגע ולהביא הישגים. אם ההחלטה הזאת לא תבוא בתוך 24 שעות לאישור ממשלה ולא תיכנס לדיונים אינטנסיבים לביצוע, בלי יישום, כפי שדרשנו אני כראש מועצת מטה אשר מנתק מגע". 

דוד אזולאי הציע לסגור את כיתות הכוננות, לחסום את הצמתים ולהכריז על ארץ חבל הגליל..... 

"הסוגיות שנכריז עליהם יחד ניידע את התקשורת. אני רוצה עכשיו להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהגיד שיש מעט מעט מעט שעות ודקות כדי לראות אם ההחלטה הזאת באה לידי ביטוי או לא. אם כן, כולנו צריכים להתיישר ולקדם אותה למען התושבים. אם לא, ננתק מגע ולא רוצה להוסיף כאן"

21/05/2024

משה דוידוביץ' | צילום: יניב לני