גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
191

"את האויב יש למדוד בכלים שלו, לא שלנו"

ח"כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) אמש (א') על תפיסת המחבל שרצח את בעלה ע"י כוחות צה"ל: "יש דברים שצריך לעכל 20 שנה אחרי" • עוד: "לא ידענו שהוא דמות כל כך בכירה בחמאס"

v


ח"כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) שוחחה עם גדי נס ב-104.5fm לאחר שאמש בתום פעולה צבאית נתפס המחבל שרצח את שלום (שולי) הר מלך ז"ל בעלה. בפתח השיחה שיתפה בתחושותיה בבוקר של סגירת המעגל: "יש דברים שצריך לעכל 20 שנה אחרי. היום מפקד חוליית המחבלים מחוסל על ידי לוחמינו היקרים ויש פה תצחושות מעורבות מצד אחד,כל הזמן התחושה שאותו מחבל, אותו מפקד חוליה שעמד בבית המשפט כשהוא מקבל שבעה מאסרי עולם אחרי שהוא רצח אמא לשמונה ילדים, שני חיילים, שני בחורים - ממש מסע טבר ורצח שהאיש הזה פיקד עליו, והוא עומד שם ומבקש לתת נאום".

"חושבת שיש פה שיעור עמוק ומסר שחשוב שנבין: מי האויב שלנו, איך הוא פועל"

המשיכה, "ובנאום הזה הוא אומר: 'אתם אומה חלשה, אנחנו אומה חזקה עם סבלנות, נחטוף חיילים עד שאחרון הפעילים שלנו ישוחרר', והוא ממשיך ואומר: 'אין שום משמעות לשנים שקבעתם לי פה- יודע שאני הולך להשתחרר'".

עוד אמרה: "חושבת שאת נחת זרוענו הם לומדים, וילמדו עוד ויבינו שאי אפשר לצאת בלא כלום ולא נבוא חשבון עם אותם מרצחים. לצערי הרב אותו מפקד חוליה, מפקד על חוליה נוספת שכמה מטרים ממקום הרצח של שולי בעלי, רוצחת לאחר השחרור שלו את הנער מלאכי רוזנפלד ואני חושבת שלצד התחושה, שלאחר 20 שנים החיילים שלנו פוגשים אותו ברפיח בכיר בחמאס, ואני חושבת שלצד תחושת הרווחה של נקמת ישראל וברמה האישית אותה זקיפות קומה חוזרת לנו ובאמת הידיעה שהוא לא יעשה יותר את הטרור שהוא עשה עד עכשיו".


"חושבת שיש פה שיעור עמוק ומסר שחשוב שנבין: מי האויב שלנו, איך הוא פועל, אין לנו את הכלים להבין את גודל האכזריות והשנאה, והרצון להשמיד להרוג- אין לנו את הכלים האלו כי אנחנו כאלה יהודים, 'רחמנים בני רחמנים'. אבל כשרחמנים מרחמים על אכזריים אנחנו רוים המ סופם, המציאות מדברת את זה".


לדבריה, "את האויב יש למדוד בכלים שלו, לא שלנו, לא בכלים המוסריים ולא במלחמתיים, וכשנבין מי האויב ונדע להביא מענה הולם, מותאם לרשעות של האויב הזה" הוסיפה: "אין מה לעשות זה או אנחנו או הם- ואם אנחנו לא נבין את השיעור הזה, ונבוא שוב ושוב לעסקה כזאת מעמדת חולשה איומה, רואה איך לסינוואר יש עונג מלהתעלל בנו, לראות אותנו מתייסרים באי וודאות של הידיעה שהילדים שלנו נמצאים בידיים של אויב שאין לו גבולות".


קיבלתם מידע קודם על החיסול?
"ידענו שהוא בעזה, לא ידענו שהוא דמות כל כך בכירה בחמאס. שיערתי שאדם שמדבר באופן הזה שייך לחמאס, לא היה לנו מידע מוקדם. שמחה ומברכת את הכוחות שלנו שקצת סגרו לנו מעגל ברמה האישית ואני חושבת גם ברמה הלאומית".

27/05/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90