ליאת רון
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
184

"מדינת ישראל צריכה להגיע להחלטה בכל הנוגע לצפון"

אבי אשכנזי, כתב צבאי 'מעריב' על ניהול הגזרה הצפונית: "כרגע אנחנו נמצאים בסוג של מלחמת התשה" • "או שאנחנו מנהלים משא ומתן מול חמאס בעזה יחד עם האמריקאים ומול לבנון וחיזבאללה בצפון"


הכתב הצבאי ('מעריב') אבי אשכנזי, שוחח עם יוני הללי ב-104.5fm על הירי הבלתי פוסק על הצפון אתמול (ג').

לדבריו, "מדינת ישראל צריכה להגיע להחלטה בכל הנוגע לצפון, האם היא הולכת עכשיו לעצימות גבוה: מפעילים את האוגדות הפרושות בצפון, או האם אנחנו הופכים את גבול הצפון לזירה מרכזית, ולא לזירה משנית כמו שהוא כרגע, ומטפילם בנושא של חיזבאללה בעוצמה, במהירות, עם הרבה מאוד אש ומכריעים את המערכה הזו מבחינה צבאית, המשיך: "או שאנחנו ממשיכים לדשדש עם הסיפור של המשך הירי על מרגליות, מנרה".

עוד דיווח כי "אתמול נורו שלושה טילים לכיוון מרגליות והשמידו שם איזשהו מבנה ציבור, פגעו במבנים נוספים, הייתה פגיעה בבית, זה מה שנקרא מלחמת התשה.  או שאנחנו ממתינים לסיום עזה, מנהלים משא ומתן מול חמאס בעזה יחד עם האמריקאים ומול לבנון וחיזבאללה בצפון מגיעים להסכם", וסיכם, "אלו שלוש האפשרויות".

בהמשך השיחה התייחס הכתב הצבאי למלחמה בדרום מול חמאס.

"כרגע צה"ל די מקפיא את ההתקדמות שלו ברפיח ועוסק בניסיונות לטהר את השטח, ואינו מתקדם מערבה יותר, לא לציר פלידלפי ולא לרפיח עצמה במרכז העיר".

"בצהל" מנסים להוריד את האת הלהבות מאירוע שבו נהרגו כ-40 פלסטינים. האירוע נגרם כתוצאה משריפה בעקבות החיסול של שני בכירי חמאס. אתמול מינה צה"ל צוות תחקור שיבדוק מה קרה שם". עוד סיפר: "רה"מ אפילו נדרש לסוגייה ומיהר מעל בימת הכנסת להגיד את האירוע כטרגדיה" כזכור, מעל הראש של צה" וישראל מרחף בית הדין לצדק בהאג".

כמה מבין ההורגים הם באמת ילדים?

אשכנזי השיב, "לא יודע להגיד לך."

האירוע השני אתמול (ב') במעבר רפיח, חייל מצרי יורה על חיילת צה"ל מחטיבה 401, הם משיבים אש והורגים אותו".

לסיום אמר: "במצרים הבינו את הסיטואציה. שני הצדדים מכילים אותו".

28/05/2024

צילום: אייל מרגולין/פלאש90