גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
187

"אם לא נחזיר את ההרתעה, לא משנה כמה קרבות ננצח - לא ננצח במלחמה"

ח"כ טלי גוטליב (הליכוד) מתחה ביקורת על הודעת דובר צה"ל אתמול (ב'): "מה גורם לדובר צה"ל אתמול להחליש את המורל?" • עוד ביקרה: "אני לא כמו שר הביטחון שכל הזמן אומר 'אנחנו נתקוף' - תתקוף כבר!"


ח"כ טלי גוטליב (הליכוד) שוחחה עם גדי נס ב-104.5fm על המצב במדינה ברקע המלחמה בעזה.

בפתח השיחה ביקרה בחריפות את הודעת דובר צה"ל ותהתה: "בוא תגלה לי מה גורם לדובר צה"ל אתמול להחליש את המורל הלאומי ולשדר תבוסתנות ולומר שארבעת חטופינו, שנחטפו על ידי חמאס המרצח האכזרי, ונהרגו בחאן-יונס, הוא גם לא יודע בדיוק מתי, אבל הוא כבר ממהר לרמוז שאולי הם נפגעו על ידי חיילינו ויהיה תחקיר. מה היה דחוף להגיד את זה?".


 המשיכה: "דובר צה"ל משרת נרטיב של רצון לקידום הפסקת הלחימה בעזה: 'אם נמשיך להילחם נפגע בעוד חטופים' - מה שלא נכון, מה זה הגלוריפיקציה הזו לחמאס?".


עוד אמרה ח"כ גוטליב: "ככה לא מנצחים. מנצחים כשמבינים את המשוואה הבאה: אנחנו הדרג הטקטי של צה"ל מנצח בכל קרב ועדיין אנחנו כעם נמצאים בתודעת הפסד. החמאס הסדיסטי מפסיד בכל קרב אבל נמצא בתודעת ניצחון את המשוואה הזו אתה יכול לגדוע רק אם תדבר לאויב בשפתו: אם תכבוש לא אדמות".

הוסיפה: "אל תכניס לו נוטלה וקינלי וביסלי בסיוע. הדרך להכניע את האויב זה להתיש אותו: לא להכניס לו סיוע, אוכל, מים ודלק".

  טענה, "אני בשונה מכולם אומרת לך שאנחנו מסוגלים לנצח, למה אתם מחכים? יש לי כוחות צה"ליים פזורים בצפון כבר תקופה ארוכה וממושכת. ממה אתם פוחדים?"


המשיכה, "הם מניחים את ההנחה השגויה הבאה: שחיזבאללה מסתכל מה קורה בדרום ובהתאם לזה פועל"

הוסיפה: "אם לא נחזיר את ההרתעה לא משנה כמה קרבות ננצח, לא ננצח בשדה הקרב".


כשנשאלה לגבי התפיסה של הצמרת הצבאית השיבה:"הקונספציה פה ולא נעלמה לשום מקום. גמרתי להרכין את הראש שלי בפני בכירי המטכ"ל שהביאו אותנו עד תפיסת 'חמאס מורתע ולא כדאי לו' - שזו תפיסה הזויה".

על יחסי ארה"ב ישראל טענה:"ארה"ב עשויה להחליף אותנו כמעצמה בסעודיה. ארה"ב-ישראל אלו קשרי אינטרסים אל תתבלבלו לרגע".


לדבריה, "כדי להשיג מודיעין צריך להטיל מצור, אני אקנה בכסף ובאוכל מודיעין. שמעל על 'חסיד אומות עולם עזתי'? כלום- הם מקבלים ממך הכל! הם מקבלים ממתקים, אוכל וסיוע, פתחנו את כרם שלום, עכשיו גם יש להם רציף לנמל. עוד שנייה הם מדינת טרור בחסות המלחמה ההזויה הזאת!"

יש לנו מחסור בחיילים.

"לא מקבלת את זה. אני כשלעצמי לא חושבת שצריך להוריד חדר בתוך בניין- כל הבניין מבחינתי מקבל התראה, נשארת דמך בראשך. מי שלא מסוגל לדבר בשפה שלי שלא ינהיג, שלא יהיה בצמרת צה"ל! מי שמרחם על האויב מתאכזר אליי, מאוד פשוט!"

על יחסי ארה"ב ישראל טענה גוטליב: "ארה"ב עשויה להחליף אותנו כמעצמה בסעודיה. ארה"ב-ישראל אלו קשרי אינטרסים אל תתבלבלו לרגע".

04/06/2024

צילום: יונתן זינדל/פלאש90