גדי נס
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
197

"עלינו לסדר מחדש את מנהיגות הצבא אחרי המלחמה"

ח"כ ניסים ואטורי (הליכוד) על חזרת תושבי הצפון לבתיהם: "לדעתי בשבועות הקרובים זה יתכנס למערכה כדי לשחרר אותנו מחיזבאללה" • עוד אמר: "נצטרך לשקם את הצפון מהיסוד, מה שהיה בעבר לא מה שיהיה"


סגן יו"ר הכנסת חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ ניסים ואטורי (הליכוד) שוחח עם גדי נס ב-104.5fm על המצב הביטחוני בצפון הבוער וריק מתושביו.

בפתח השיחה נשאל עוד כמה זמן המפונים יהיו במלונות? ח"כ ואטורי השיב: "יכול להגיד בלי לחשוף מידעים לדעתי בשבועות הקרובים זה יתכנס לתוך מערכה כדי לשחרר אותנו מחיזבאללה להעיף אותם מהצפון- אין ברירה אחרת".


הם לא רוצים אותנו פה.

ח"כ ואטורי השיב: "נכון. זאת המטרה של חמאס ושל שאר הארגונים, הם לא מוכנים להגיע לשום הסכם שיימנע מהם להקים שוב פעם כוח לחסל את עם ישראל- זה מה שהם אומרים היום. כשהם באים להסכם זה מה שהם דורשים".


עוד אמר: "ועלינו לשנות את הקונספציה הזו. עלינו לסדר מחדש את מנהיגות הצבא ומי שמנהל את המערכות אחרי המלחמה". הוסיף: "אדם שראוי להיות רמטכ"ל כמו עופר וינטר מוצא את עצמו בחוץ".

איך משחררים אחד כזה?

"כי הצבא מדבר על הסכמי שלום, מתעסק בפוליטיקה. הם מדברים פוליטיקה ואנחנו מדברים ביטחון, מה יהיה?", השיב.


"צריך להחזיר את עופר וינטר לצבא, הוא צריך לנהל את הצבא ולא להוציא אותו החוצה כי הוא מדבר בשפה שונה קצת", ציין.

המשיך: "אנחנו צריכים היות מוכנים למלחמות תמיד".

גלנט אמר: 'עד הקו האדום. כשהם יחצו את הקו האדום, בלבנון ירגישו'.

ביקר, "הקו האדום התגלה כקשקוש. זה לא קו זה גומייה. צריך להבין כשאנחנו מדברים מול האויב ומכריזים כל מיני הכרזות, כדאי שנעמוד בדברים", המשיך, "חיזבאללה צריך להביו שיגיע היום שאנחנו נפרק את לבנון, כי אין מצב כזה שהם יבנו רצועת ביטחון בתוך ישראל".

בהמשך השיחה אמר: "נצטרך לשקם את הצפון מהיסוד, מה שהיה בעבר לא מה שיהיה. אמרתי את זה גם לרה"מ, בועדת חוץ וביטחון, שגם קווי ההגנה, המיגון לצפון, כל ההנחיות שהוא נותן זה לא יורד למטה",הוסיף: "אי אפשר שרה"מ מוריד החלטה לגבי הצפון ואנחנו צריכים לחכות לזה שנה או שנתיים, עכשיו אנחנו רוצים, כי אנחנו יודעים מה יקרה בעוד חודשיים -שלושה, אני לא יודע כמה, אבל ברור שגם אחרי הלחימה אצלנו יהיו פגיעות, ופגיעות קשות".

בסיום דבריו אמר: "גם העם שלנו צריך להיות חזק, אי אפשר לדבר על 'היום שאחרי'- אנחנו ביום הזה, היום צריך לסיים עם עזה ולעבור לחיכוך. הגיע הזמן שאנחנו נילחם באוייבים שלנו אנחנו הולכים לתקופה מאוד קשה, ואנחנו צריכים להתגבר על זה- אין לנו ברירה למען הילדים שלנו והנכדים שלנו, חייבים לנצח".

05/06/2024

צילום: שרון רביבו