קפאין
עם יואב מינץ
facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
193

"אנחנו בשנה גורלית שתכריע את עתיד מדינת ישראל מבחינה ביטחונית ל-50 שנה הבאות"

מנכ"ל "הביטחוניסטים" סא"ל (מיל') ירון בוסקילה: "זה הזמן לגבות מחיר מחזבאללה וגם מלבנון כמדינה ולתקוף תשתיות אזרחיות שהחברה בלבנון תפעיל לחץ על חזבאללה".


"זה הזמן לגבות מחיר מחזבאללה וגם מלבנון כמדינה ולתקוף תשתיות אזרחיות שהחברה בלבנון תפעיל לחץ על חזבאללה. צריך לבטל את הסכם הגז ולהעביר אותו מיד חזרה לידיים שלנו" כך אמר הבוקר, מנכ"ל "הביטחוניסטים" סא"ל (מיל') ירון בוסקילה, בראיון ליואב מינץ בתוכנית "קפאין" ברדיו צפון 104.5fm
 
מסתמן הרושם שהצפון ניצב בפני התמודדות לא ברורה עם בעיית הכתב"מים, שנראית כסוג של רולטה רוסית. איך מערכת הביטחון יכולה להתמודד עם זה?
"כדי להסביר למה לפעמים אין אזעקות, חזבאללה למד להפעיל את הכתב"מים האלה ברום נמוך קרוב קרקע, באופן כזה שהכתב"מ, לא מזוהים ואז הוא מצליח להפעיל אותם ולתקוף עוד לפני שמערכת הגילוי והזיהוי פועלת כנגד הזיהוי. הדבר הזה נהיה בעוכרנו. אלא שאנחנו ממשיכים להגיע מול חזבאללה כמו שעשינו בשנים האחרונות באופן סימטרי: על כל פגיעה שהוא פוגע בנו אנחנו פוגעים בו בצורה מידתית בצד השני. זאת לא הדרך להתמודד עם ארגון טרור בטח לא בשלב הזה. חזבאללה מבין שאנחנו נמצאים במו"מ על החטופים והוא רוצה ללחוץ על מדינת ישראל. אסור לשחק לידיים שלו. זה בדיוק הזמן לגבות מחיר לא רק מחזבאללה אלא גם מלבנון כמדינה ולתקוף תשתיות אזרחיות. החזבאללה נתון גם ללחץ הציבורי החברתי בתוך לבנון. אם לא נדע לתקוף תשתיות אזרחיות כאלה שהחברה הלבנונית תפעיל לחץ על חזבאללה, לא נצא מהארוע הזה. אנחנו צריכים לעלות שלב כבר מזמן. האינטרס הכלכלי שהיה להם עם הסכם הגז, צריך לבטל אותו מיד ולהעביר אותו לידיים שלנו כאחד הצעדים הראשונים בתגובה לפעילות של חזבאללה. הכלכלה בלבנון כל כך רעועה שהדבר האחרון שהם צריכים הסלמה וכניסה למלחמה מצד ישראל, שתחריב את הכלכלה בלבנון"
תן לי דוגמה איזה תשתיות ואיזה יעדים שווה לישראל לתקוף?
"אנחנו במלחמה. כל יעד שנמצא בתוך לבנון שגורם לחץ לחברה הלבנונית הוא יעד לגיטימי. זה יכול להיות שדה תעופה, אזורי אנרגיה כאלה ואחרים. זה חלק מהצעדים שעושים במלחמה ואנחנו במלחמה. אנחנו בשנה גורלית שתכריע את עתיד מדינת ישראל מבחינה ביטחונית ב-50 שנה הבאות. ככל שהמלחמה הזאת תהיה חדה יותר וההישגים משמעותיים יותר ואנחנו נסיר את הכפפות, השקט שנקבל בשנים הקרובות יהיו הרבה הרבה יותר גדולים"
יכול להיות שמדינת ישראל ומערכת הביטחון חוששות לבצע את התקיפה מחשש שחזבאללה עלול להגיע לטווחים ארוכים "בעדה, בעדה" חיפה, חדרה?
"בוודאי. כמו שעופר שלח כתב בספרו "האומץ לנצח", גם לנצח צריך אומץ. זה גם יכולת לספוג אבל בסופו של דבר, מי שיש לו אורך רוח ויכולת ומכיר בזכותו הוא זה שמנצח".
06/06/2024

צילום: עופר צידון/פלאש90